ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Minecraft yeni platformuna geliyor!

Tüm zamanların en büyük fenomenlerinden Minecraft, dur durak bilmiyor. Minecraft'ı yeni konsolda önümüzdeki ay görebileceğiz. Peki, neler değişecek?

14.04.2017 / 14:30
Minecraft yeni platformuna geliyor!

Geride bıraktığımız Ocak ayında Nintendo Switch konsolu için duyurulan ve tüm dünyada çok sevilen Minecraft, Nintendo Switch konsolu için kesin çıkış tarihi yayınlandı.

Minecraft, Nintendo Switch'e geliyor

Minecraft oyununun Nintendo Switch konsolu için ilk duyurulduğu zaman internet üzerinden oynanıp oynanamayacağı bilinmiyordu. Fakat günler geçtikçe Minecraft oyununun Nintendo Switch üzerinden online oynanılabileceği kesinleşti. 

Minecraft oyununu tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi online olarak oynayabileceksiniz. Fakat şu anlık Nintendo Switch konsolunda çoklu modda sadece sekiz oyuncu aynı anda oynayabilecek.

Çoklu modun yanı sıra PlayStation konsolunda Minecraft'ı aynı anda bölünmüş ekranlarda oynayabiliyorduk. Bu özelliği Nintendo Switch konsolunda görmek isteyen Minecraft severlere güzel bir haber verelim, bu özellik Nintendo Switch konsolunda da olacak.

17-04/13/minecraft-1970876_1280.jpg

11 Mayıs'ta Nintendo Switch sürümü çıkacak oyunun Nintendo Switch'e çıkarılmasında, daha önce Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, Playstation 4, PS Vita ve Wii U konsollarına çıkaran 4J Studios'un büyük katkısı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Microsoft kısa süre önce Minecraft oyununa kullanıcıların kendi oluşturdukları skinleri ve haritaları satabileceği bir market özelliği getirerek, Minecraft oyuncularına para kazanma imkanı sunmuştu. Fakat bu özellik Nintendo Switch konsoluna şimdilik gelmeyecek.

::Minecraft'ı Nintendo Switch üzerinde oynamayı düşünen var mı?

SDN - ShiftDelete.Net

Özellikle bilgisayar oyunları olmak üzere uzun süredir oyunlarla haşır neşir olan Abdullah, en güncel oyun haberlerini SDN okurlarına aktarıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  15.04.2017 / 13:26:50

  Şu oyunun optimizasyonunu geliştirseler keşke. Full grafiklerle yeni oyunları oynadığım bilgisayarımda Minecraft en düşük ayarda bile kasıyor.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  14.04.2017 / 21:20:39

  Gereksiz.Pc master race

  YANITLA