ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

New 3DS üretimi durdu!

Nintendo 3DS cihazlarının New 3DS versiyonunun üretimi artık sona erdi ancak Nintendo 2DS XL ile Nintendo 3DS XL'ın üretimi halen devam etmekte.

13.07.2017 / 23:00
New 3DS üretimi durdu!

Nintendo, 9. nesil konsolları olan ve hem TV için kurulabilen, hem de taşınabilir el konsolu olan Nintendo Switch ile günümüz oyun nesline mükemmel bir giriş yapmıştı.

Nintendo Switch, Avrupa ve Amerika'da çok fazla değer görmese de, beklenilen etkiyi yaratmıştı.

Bunun yanı sıra Nintendo, eski el konsolları olan 2DS ile 3DS'i yeniden tasarlayarak ve güncelleyerek piyasaya sunma kararı almıştı. Bu yeni cihazlar ise Nintendo 2DS XL hariç, Nintendo 3DS XL ve New Nintendo 3DS olarak karşımıza çıkmıştı.

17-07/13/nintendo-2ds-xl-44.jpg

Nintendo'nun Japonya sitesinde paylaşılan verilere ve bilgilere göre; New Nintendo 3DS'in üretimi artık sona erdi. Piyasadaki bütün cihazlar tüketilene kadar da yeni bir üretimin olmayacağı görülüyor.

Bunun yanı sıra yine yaz aylarında piyasadaki yerini alacak olan Nintendo 2DS XL'ın üretimi halen devam ediyor ve bir diğer 3DS cihazı olan Nintendo 3DS XL'ın üretimi de halen devam etmekte.

:: Sizin tercihiniz hangi Nintendo cihazı olurdu?

SDN - ShiftDelete.Net

Yaptığı modlar ve Türkçe yamalar ile sektörde adını duyuran Tayfun'un yeni durağı ShiftDelete.Net oldu. Tayfun, damarlarına kadar Grand Theft Auto serisini hisseder ve bilim, teknoloji ve oyuna bayılır.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  14.07.2017 / 09:25:30

  Nintendo en begendigim firma firma idi. Kendine yapti.

  YANITLA
  • SDN Okuru
   15.07.2017 / 04:13

   Switch stoğu yetiştiremiyorlar. Neden hala yerini 2 adet ürün almış ve piyasada daha halen sıfırları bulunan bir konsolu üretmeye devam etsinler ki?