Canlı Yayın
sdn-cevapliyor 104
Sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Her hafta Salı akşamı, saat 18.00'de ShiftDelete.Net ekibi olarak sorularınızı canlı yayında cevaplıyoruz. Canlı yayında görüşmek üzere
ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Pokemon CEO'su Switch konusunda pişman!

Pokemon CEO'su Tsunekazu Ishihara tarafından Nintendo Switch hakkında yapılan açıklamalar, oyun dünyasında dikkat çekmeyi başardı. Peki, şirketin CEO'su Switch hakkında ne düşünüyor?

07.09.2017 / 17:00
Pokemon CEO'su Switch konusunda pişman!

Nintendo, tarafından yürütülen uzun bir geliştirme süreci sonrasında geçtiğimiz yıl duyurusu gerçekleştirilen yeni oyun konsolu Switch, Mart ayında satışa sunularak kullanıcılar ile buluşturuldu.

Nintendo'nun bugüne kadar en hızlı satılan oyun konsolu olma ünvanını elde eden Switch'in sadece ilk ayında 906.000'den fazla sattığını ve Minecraft gibi popüler yapımların destek sunması ile birlikte çok daha popüler hale gelmesinin beklendiğini daha önce sizlere duyurmuştuk.

Gamevice tarafından tasarım konusunda açılan patent ihlali davası ile tekrar gündeme gelen Switch hakkında daha önce yaptığı açıklamalarından pişman olan bir diğer isim ise Pokemon CEO'su Tsunekazu Ishihara oldu.

Nintendo Switch daha geniş kitlelere ulaşabilir!

Günümüz akıllı telefon çağında kimsenin yanında bir oyun konsolu taşımayacağını düşündüğünü belirten Ishihara, Nintendo'ya Switch'in satışa başlamadan önce başarı olmayacaklarını söylediğini dile getiriyor.

17-09/07/switch.jpg

Bu konuda oldukça yanlış düşündüğünü ve Nintendo'nun başarılı bir işe imza attığını kabul eden Pokemon CEO'su, bazı konularda halen çekincelerinin bulunduğunu belirtmeyi ise ihmal etmiyor.

Switch'in yüksek satış rakamlarına ulaşmasına rağmen halen kısıtlı bir oyuncu kitlesine hitap ettiğini belirten Ishihara, Nintendo'nun daha geniş kitlelere ulaşabilmek için atacağı adımları merakla beklediğini ifade ediyor.

:: Nintendo Switch hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  08.09.2017 / 07:01:12

  Feyz mi?? Yok faz alsin!!! Hem de 3 faz bi nötr alsin

  YANITLA
 • SDN Okuru
  07.09.2017 / 19:13:47

  Sorun konsolun "daha geniş kitlelere ulaşabilmesi" değil stokta olmaması. Almak isteyen kişi bile stok sıkıntısından dolayı alamıyor.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  07.09.2017 / 17:16:11 10 / 10

  Nintendo ya sesleniyorum! 1400 kadar GB oyunun yuklu oldugu GameBoy Game Pak oyun CD si cikar ve PS4 icin ve Xbox icin yap. Oyunlarin hazir 2 oyuncu destegini de koy. Sonra aynisi GBC, NES, SNES, Nintedo 64 icin de yap... LCD TV de iki ekran yan yana yada tek ekran destegi sun, Battle Ship oyle onanmaz ama o da nazari olsun. Sonra hepsini topla Vintage Kit for Collectors paketi yap, ayni oyunlari bir daha sat. HDMI destekli kaset takilmayan NES yapmadan iyidir. Ugrasma ya, oyunlari cikart yeter walla! Elinde nostaljik hazine var ey Nintendo! Diger ureticilere destek ver. Bak Microsoft Minecrafti aldi! Kapaki devre Xbox ta cikarsa satmaz ama simdi PS4 te hatta sende ciksin diye istedigin Switch te milyon satiyor! Icinde oldugun ve kullanildigin su durumdan feyz al. Eski oyunlarini Arcade kit gibi PS4 ve Xbox a cikart Nintendo. Do it Now!

  YANITLA
  • SDN Okuru
   08.09.2017 / 09:02

   Nintendo : Tamam.

  • SDN Okuru
   08.09.2017 / 10:07

   nintendo-europe : Talebiniz işleme alınmıştır en kısa sürede dönüş yapacağız. Bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz

  • SDN Okuru
   08.09.2017 / 17:14

   Merhaba, ben Nintendonun Türkiye temsilciliğinde müdürüm. Pazartesi saat 9 da gel, ayda 50 bin tl maaş ile başla.