ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Olimpiyatlar için Samsung'dan VR sürprizi!

Sanal gerçeklik teknolojisinin öncü firmalarından birisi olan Samsung, kullanıcıları VR gözlükleri ile 2018 yılında düzenlenecek olan Kış Olimpiyatları'na götürecek!

16.03.2017 / 05:30
Olimpiyatlar için Samsung'dan VR sürprizi!

Sanal gerçeklik gözlüklerinin yaygınlaşmaya başladığı dönemde Gear VR isimli ürünü ile kullanıcıların karşısına çıkacan Samsung, diğer rakip ürünlerin aksine kullanıcılara oldukça başarılı bir VR deneyimi sunmayı başardı.

Samsung'un akıllı telefonlarını satın alan kullanıcılara sunduğu promosyonlar ile yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Gear VR, her geçen gün geliştirilmeye devam edilen oyun ve içerikler ile daha fazla ilgi çekiyor.

Sanal ve artırılmış gerçeklik Teknolojileri için yatırımlarına devam eden Samsung'un, gelecek yıl kullanıcılara bir sürpriz yapacağı ortaya çıktı.

2018 Kış Olimpiyatları için VR yayını yapılacak!

2018 yılında Kore'de düzenlenecek olan Kış Olimpiyatları, Samsung tarafından sanal gerçeklik yayınları ile kullanıcılara aktarılacak. Yani, Gear VR kullanıcıları 2018 Kış Olimpiyatları'na evlerinden dahil olabilecekler.

17-03/15/vr.jpg

Geçen yaz düzenlenen Rio Olimpiyatları'nda benzer bir hizmet sunan Samsung'un, VR ile uyumlu bir canlı yayın yapabilmek için güçlü bir internet altyapısına ihtiyacı var. 

Bu nedenle Samsung yetkililerinin, Kore'nin Bilgi ve İletişim Teknolojileri'nden sorumlu Bakan Yardımcısı ve ülkenin önde gelen Telekom firmalarından temsilciler ile görüşme içerisinde olduğu öğrenildi.

:: Samsung'un 2018 Kış Olimpiyatları'nında sanal gerçeklik teknolojisi ile canlı yayın yapacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    16.03.2017 / 19:45:11

    PS VR ile izlemem mümkün mü?

    YANITLA