ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Polisten Çaldı, Facebook'tan Yakalandı

Polis arabasından benzin çalan 20 yaşındaki genç, hırsızlık anının fotoğraflarını Facebook'a yükleyince yakayı ele verdi. Kısa sürede yakalanan genç daha sonra serbest bırakıldı.

20.04.2012 / 08:00
Polisten Çaldı, Facebook'tan Yakalandı

Amerika, Kentucky'de yaşayan Michael Baker gerçekten ilginç bir olaya imza attı. Henüz 20 yaşında olan Michael, Kentucky'de bir polis otomobilinden benzin çaldı. Michael için ne mutlu ki bu olayı kimse görmedi, duymadı. Muhtemelen arabanın sahibi polisler de arabayı çalıştırdıktan sonra duruma şaşırmış ancak bir anlam verememişlerdir.

Ancak Michael, polisten benzin çalarken üstün zekasını(!) gösterek kız arkadaşına çalma anından bir fotoğraf çektirdi. Bidona benzin doldururken bir de orta parmağıyla poz veren Michael, kimsenin olayı görmemesinden dolayı üzülmüş olacak ki fotoğrafları Facebook'a yükledi

Üstüne birkaç da yorum yazan Michael kısa süre içerisinde tutuklanarak nezarete atıldı. Kısa bir süre nezarette kalan Michael daha sonra serbest bırakıldı ancak bu olay hem siciline işlendi hem de girdiği olayla ilgili tüm girdiler Facebook hesabından silindi.

Sosyal medyaya dikkat

Michael'ın bu olaydan ders alıp almadığını bilemiyoruz. Ancak siz siz olun artık sosyal medyayı kullanırken çok daha dikkatli olun. Artık sosyal medyada yazdıklarınız ya da yüklediğiniz fotoğrafların aleyhinizde delil olarak kullanılabileceğini bilin. Geçtiğimiz haftalarda Twitter ya da Facebook'ta yazdıkları yüzünden tutuklanan birçok insanın haberini yaptık. Yine Forumlarda hakaretlerden dolayı ülkemizde de insanlar ifadelere çağrılıyor.

:: Sizce sosyal medya gerçek bir delil oluşturur mu?

Yazan: Yusuf Canpolat
SDN - ShiftDelete.Net 

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  20.04.2012 / 12:00:35

  mal budur

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.04.2012 / 11:58:25

  Akıl küpü maşallah :D

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.04.2012 / 10:58:47

  macera budur arkadasim :D

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.04.2012 / 10:58:06

  way bee gerçekden sosyal medya çok fena :D insanlar tuvalette yaptıklarını bile yazar oldu ya.. çok dikkatli olmak lazım bazı şeyleride sosyal medyaya yazcaamıza içimize yazmak lazım :)

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.04.2012 / 09:00:58

  risk budur

  YANITLA