ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Signal ile şifrelenmiş video görüşmeleri!

Uçtan uca şifreleli yapısı sayesinde iOS ve Android cihazlarda en güvenilir sohbet uygulamalarından birisi olan Signal ile artık şifrelenmiş video görüşmeleri gerçekleştirilebiliyor.

15.03.2017 / 07:30
Signal ile şifrelenmiş video görüşmeleri!

Son dönemde WhatsApp gibi popüler mesajlaşma uygulamaları her ne kadar şifrelenmiş yapıya geçiş yapmış olsa da, güvenliği ile ön plana çıkan ciddi alternatifler bulunuyor.

Bu alternatiflerden birisi olan ve Open Whisper Systems tarafından geliştirilen Signal uygulaması, uçtan uca şifreleme kullanarak kullanıcıların şifreli mesajlaşma ve sesli görüşmeler gerçekleştirmesini sağlıyor.

WhatsApp'ta uçtan uca şifreli mesajlaşmaya geçiş yaparken, Open Whisper Systems ile yaklaşık 6 ay süren bir ortak çalışma gerçekleştirdi.

Signal, video görüşme desteğine kavuştu!

Yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların uçtan uca şifreli video görüşmeleri gerçekleştirmesine imkan tanıyan Signal, güvenliği ön planda tutan kullanıcıların yine vazgeçilmezi olacak gibi duruyor.

17-03/15/signal.png

iOS ve Android işletim sistemleri cihazlar ile uyumlu olan mesajlaşma uygulaması Signal, iOS 10'un sunmuş olduğu CallKit çözümü sayesinde kullanıcıların gelen çağrıları doğrudan kilit ekranından cevaplayabilmesini sağlıyor.

Signal Messenger uygulamasını App Store veya Google Play Store'dan indirerek, ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

:: Mesajlaşma uygulaması Signal hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  15.03.2017 / 08:32:40

  Sonra 2. ByLock vakasına uğramayalım

  YANITLA
 • SDN Okuru
  15.03.2017 / 08:23:48

  Tehlikeli programlar bunlar. Gizli görüşmeyi de yapan telefondan yapmaz sanırım çok saçma

  YANITLA
*/ ?>