Snapdragon S4 Pro ve Android'li Akıllı TV

Ülkemizde yüksek fiyat performans oranıyla piyasaya sunduğu taşınabilir bilgisayarlarla adını duyuran Haier, Android sistemli ve 4 çekirdekli Qualcomm işlemcili televizyonunu tanıttı.

08.01.2013 / 15:00

Geçtiğimiz yıllarda ülkemize getirdiği fiyat performans oranı yüksek taşınabilir bilgisayarlarla dikkat çeken Haier, CES 2013'te oldukça ilginç bir model tanıttı.

Firmaların kendi hazırladığı Smart TV yazılımları yerine, Android ya da başka bilinen işletim sistemlerini tercih edecekler için iyi bir seçenek olacak olan Haier, Snapdragon S4 Pro işlemcili ve Android işletim sistemli yeni televizyonunu duyurdu.

Çinli Haier, beyaz eşya başta olmak üzere pek çok farklı alanda ürünlerini piyasaya sürüyor. Firmanın duyurduğu akıllı televizyon ise son derece iddialı.

QWERTY klavye ile gelen kumandasıyla rahat bir kullanım sunan Haier akıllı TV, Full HD LED paneli ile başarılı bir görüntü kalitesi sunuyor. Qualcomm'un 1.5 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisi, Adreno 320 grafik işlemcisinden gücünü alan cihaz, Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanıyor.

MHL portu ile başka cihazları da bağlayabileceğiniz televizyon, 2.1 destekli ses çıkışına da sahip. Güçlü işlemcisiyle beraber, Google Play Store üzerindeki pek çok oyunu, televizyonunuzda oynayabileceksiniz. Televizyon üreticilerinin kendi yazılımlarına göre çok daha iyi bir alternatif olacağı kesin.

:: Akıllı televizyonlarda firmaların yazılımlarnıı mı Android mi tercih edersiniz?

Yazan: Tolga Küçükyılmaz
SDN - ShiftDelete.Net

    Yorum Yaz