Okunma

Sony’e Topyekün Savaş İlanı


07 Nisan 2011 Perşembe 06:15
Sony’e Topyekün Savaş İlanı

Sony’nin yasal yollara başvurup, George Hotz ve saz arkadaşları Hector Cantero ve Sven Peter gibi korsanlara ağır yaptırımlar uygulatması, hacker’larca hoş karşılanmadı. Buzzfeed sitesinin haberine göre, Anonymous’a bağlı hacker’lar, PS Store ve Sony’e ait siteleri çökertebilmek için, 9000 kişiye ihtiyaçları olduğunu, chat odalarında duyurdu. (PSN Açılmıyor!)

İşler Kızıştı

Pek çok korsan öneriye sıcak baktığını ve girişime iştirak edeceğini açıklarken, bazı korsanlar ise “Bu tür bir girişimin çok riskli olacağını ve kanuni engellerin karşılarına dikileceğini” vurguladı. Sony de, yıldırım hızıyla basın toplantısı düzenleyip, tüm internet sayfalarını, Prolexic aracı ile koruyacağını açıkladı.

:: Sizce saldırı başarılı olabilir mi?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sony’e Topyekün Savaş İlanı”

  1. theokyanus dedi ki:

    inş ps3 un 3.60 guncellem versiyonunu kırarlarda 100 lira oyun için bayılmam

  2. erton44 dedi ki:

    isterlerse sony değil protelix midr nedir tüm ağ tabanlı internet koruyucularını açsınlar sonuçta hacker olan adamlar kafayı bozmuşsa bi açıgı kesin bulurlar.

" Sony’e Topyekün Savaş İlanı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’e Topyekün Savaş İlanı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’e Topyekün Savaş İlanı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "