ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Tesla, büyük güncelleme için testlere başladı!

Tesla'nın HW 2 otomatik pilot donanımına sahip olan Model S ve Model X otomobilleri için hazırladığı büyük yazılım güncellemesi tamamlanarak, test sürecine geçildi.

09.01.2017 / 09:00
Tesla, büyük güncelleme için testlere başladı!

Elektrikli araçları ile otomotiv sektöründe yeni bir dönenim başlangıcını sağlayan Tesla, rakiplerine göre sunduğu farklı özellikler sayesinde hızla büyümeye devam ediyor.

Tesla'nın otomobillerini diğer üreticilerin araçlarından ayıran en büyük farkın, otomatik pilot özelliği olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Elon Musk, kötü bir başlangıca sahip olsa da, artık önüne geçtiği kazalar ile kullanıcıların takdirini kazanan ve Hardware 2 ile yeni bir döneme adım atan otomatik pilot için büyük güncellemeyi kısa bir süre sonra yayınlayacaklarını açıkladı.

Tesla, Autopilot 2 yazılımını kısa sürede yayınlayacak!

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında otomatik pilot donanımını yenileyerek HW2'ye geçiş yapan Tesla'nın araçları, yeni yazılım hazır olmadığı için o günden bu yana gelişmiş kişisel sürüş yeteneklerine sahip değil.

17-01/09/mjc3mzgxnq.jpg

Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden yeni otomatik pilot yazılımı Autopilot 2'nin bugün 1000 araçlık test filosuna yükleneceğini ve testlere zaman kaybetmeden başlanacağını açıklayarak müjdeyi verdi.

8 kamera ve 1 radardan oluşan otomatik pilot donanımı için geliştirilen yeni yazılım, test sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanması durumunda, gelecek hafta HW2'ye sahip olan Model S ve Model X modellerinin tamamına ulaşacak.

:: Tesla'nın otomatik pilot Teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    09.01.2017 / 16:22:18

    Yaptıkları teknolojilere hayranım,adamlar gelecekteymişim gibi hissettirdiler bana ,zengin olsam alırdım şu aracı helal olsun Elon Musk be senin gibiler lazım bu dünyaya

    YANITLA