Okunma

Toshiba Gözlüksüz 3D TV Yapıyor


29 Ağustos 2010 Pazar 08:45
Toshiba Gözlüksüz 3D TV Yapıyor

Televizyon teknolojisinin yeni gözbebeği olan 3D TV’ler yavaş da olsa evlerdeki yerlerini almaya başladılar. (3D TV’ler Hakkında Her Şey)

Üç boyutlu görüntüler bazıları için çok etkileyici olsa da bir kısım kullanıcı da gözlük kullanma zorunluluğundan şikayetçiler.

Bu şikayetleri dinleyen firmalar da gözlük gerektirmeden üç boyutlu görüntü verebilen cihazlar üzerinde canla başla çalışıyorlar.

 

Yeni teknoloji ile üç boyutlu görüntüler gözlüksüz izlenebilecek

Gözlüksüz 3D

Gözlüksüz 3D’nin ilk ticari örneği olan Nintendo 3DS’ten sonra dünyaca ünlü televizyon markaları da bu teknoloji üzerinde çalışıyorlar. Bunlardan Toshiba’nın yıl sonunda bu özelliğe sahip bir televizyonu piyasaya süreceği belirtiliyor.

Işık ışınlarını farklı açılarda göndererek derinlik hissi uyandıracak ve farklı yerlerden bakıldığında da bu etkiyi sürdürecek bir teknoloji kullandığı belirtilen televizyonların, gözlük ile görülebilen 3D görüntülere ne kadar benzeyeceği ise merak konusu.

:: 3D gözlüklerden rahatsız oluyor musunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Toshiba Gözlüksüz 3D TV Yapıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba Gözlüksüz 3D TV Yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba Gözlüksüz 3D TV Yapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "