ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Toyota, yeni otomobilleri için Nvidia'yı seçti!

Otonom araçlar konusunda ciddi çalışmalar yürüten üreticilerden birisi olan Toyota, otonom araçlarını Nvidia'nın Drive PX platformu ile güçlendirecek!

11.05.2017 / 08:30
Toyota, yeni otomobilleri için Nvidia'yı seçti!

Tesla'nın ürettiği araçlarda otomatik pilot özelliğine yer vermesi ile birlikte popüler hale gelen ve yükseliş ivmesi kazanan otonom araç Teknolojisi için üreticiler oldukça yoğun çalışmalar yürütüyorlar.

Halk dilinde sürücüz araçlar olarak bilinen otonom araçlar için ciddi çalışmalar yapan üreticilerden birisi olan Toyota'nın, bu konuda Nvidia'nın geliştirdiği bir çözümü kullanacağı öğrenildi.

Toyota ile Nvidia arasında otonom araçlar için ortaklık!

Nvidia CEO'su Jen-Hsun Huang, San Jose şehrinde düzenlenen GPU Teknoloji Konferansı'nda yaptığı konuşmada, Toyota'nın otonom araçlarını geliştirmek için Nvidia'nın Drive PX platformunu kullanacağını açıkladı.

17-05/11/jen-hsun-huang.jpg

Yapay zeka tabanlı bir araç içi süper bilgisayar olan Drive PX, onlarca kameradan gelen görüntünün yanı sıra radar ve sensörden gelen verileri birleştiriyor.

Bu sayede araçların bulunduğu ortamı algılamasını sağlayan ve kendi kendine sürüş yeteneklerini oldukça üst seviyeye taşıyan platform, hava koşulları gibi faktörleri değerlendirerek en iyi rotayı hesaplıyor.

Toyota konu hakkında sessiz kalmayı tercih ederken, Huang'a göre Toyota'nın PX Drive platformu ile güçlendirilmiş otonom araçları en geç 2021 yılına kadar yollarda olacak.

:: Otonom araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  11.05.2017 / 14:19:44

  yerli otoya az kaldı gençler, acele etmeyin hedefimiz 2023,2053 ve 2071 dümnya lideri olarak geliyoruzz

  YANITLA
  • SDN Okuru
   11.05.2017 / 17:04

   Ahahahha Trolse komik değilse daha da komik