ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Türkiye'nin SPICE Sertifikalı ilk Şirketi

Türkiye'nin önde gelen bilişim çözümleri firması İnnova, 450 kişiyi aşan mühendis kadrosuyla yurtiçi ve yurtdışında hızla büyürken, alanındaki yetkinliğini aldığı sertifikalarla pekiştirdi.

15.06.2010 / 11:41
Türkiye'nin SPICE Sertifikalı ilk Şirketi

Mühendislik süreçlerine verilen önemin öne çıkarıldığı uluslararası bir değerlendirme modeli olan ISO/IEC 15504 sertifikası SPICE (Software Process Improvement Capability Determination / Yazılım Sürecinin İyileştirilmesi ve Yetenek Düzeyinin Belirlenmesi)için bir yılı aşkın süredir çalışmalarını sürdüren İnnova, denetim sürecini başarıyla tamamlayarak Türkiye'nin SPICE sertifikalı ilk şirketi oldu.

Alınan bu sertifika ile uluslararası standartlardaki yazılım süreç yönetim modelini belgeleyen İnnova, sertifa kapsamındaki standartlar konusunda yetkinliğini ortaya koydu (En İyi 64-Bit Yazılımlar).

 İnnova bir yılı aşkın süredir hazırlandığı "Yazılım Sürecinin İyileştirilmesi ve Yetenek Düzeyinin Belirlenmesi" denetim sürecinden geçti.

 

İnnova, bu denetleme süreci için şirketin onlarca süreç akışı ve şablonunu yenileyerek otomasyona geçirdi. Öte yandan İnnova'nın uluslararası pazarlarda tanınabilmesi ve tercih edilmesi açısından büyük önem taşıyan bu sertifika, müşterilerine en iyi kaliteyi sunma taahhüdünü de destekliyor (En İyi Codec Yazılımları).

İnnova'nın SPICE sertifikası için yaşadığı denetim süreci, bu konuda gerçekleştirilmiş az sayıdaki başarılı değerlendirmeden biri olarak, 1 – 3 Eylül 2010 tarihleri arasında Fransa'da gerçekleştirilecek Avrupa Yazılım Süreç İyileştirme ve İnnovasyon (EuroSPI2) 2010 Konferansı'nda sunulacak.

:: Innova'nın yetenekleri bu sertika ile belgelendiğini düşünüyor musunuz?

Yazan: ShiftDelete.Net
SDN - ShiftDelete.Net

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    13.11.2010 / 20:51:54

    Özel bir firmada, proje bölümünde çalışmaktayım. İnnova firması ile de proje bazlı çalışıyoruz. Yazıda belirtilen sertifika neye göre veriliyor bilemiyorum fakat süreç ve yazılım konusunda verdikleri hizmet orta ölçekli bir yazılım firmasından bile daha yetersiz. Birebir yaşadığım sorunlardan örnek vermek gerekirse; İnnova, proje başında, projeyi 1 ayda bitirmeyi taahhüt eder fakat 3 ayın sonunda bitirdik diye getirdikleri versiyonun her yerinin sorunlu olduğunu ve birçok fonksiyonunun çalışmadığını görebilirsiniz. Buna istinaden, projenin acilen bitirilmesini istediğinizde, projeden bihaber birine yazılım yaptırırlar, bu yazılımı da analiz ve tasarım dokümanı olmadan yaptırmaya çalışırlar. İşte böyle kaliteli bir süreç ile yazılım yapılır İnnovada Kendilerine mağdur olduğumuzu ilettiğimizde ise, kaynak sıkıntımız var diyebilecek kadar kurumsal(!) bir firmadır. Maalesef ki bu firmanın, sağlayamadığı hizmet ve kalitesiz yazılımları yüzünden çok zor durumlara düşmüş bulunmaktayız. Bu yazıyı okuyan ve çalışmayı düşünen talep sahiplerine kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sertifikaya ve geçmişte yapmış oldukları birkaç güzel işe aldanılmamalı.

    YANITLA