ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Twitter canlı yayınları yenileniyor!

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter, Periscope üzerinden yapılan canlı yayınları bir adım ileri taşıyacak. Görünüşe göre yeni canlı yayın araçları yarın hizmete giriyor.

21.03.2017 / 04:00
Twitter canlı yayınları yenileniyor!

Twitter canlı yayın yapan medya kuruluşlarının işlerini kolaylaştırmak adına yeni API'sini (Uygulama Programı Arabirimi (UPA)) yarın sabahtan itibaren hizmete sokmaya hazırlanıyor. Yenilenen API sayesinde artık canlı yayınlarınızı daha profesyonel araç gereçlerle yapmanız mümkün olacak.

YouTube'da önemli değişiklik!

Periscope'tan bir adım sonrası!

Daha önce Periscope Producer adlı özelliği ile canlı yayın yapanlara hizmet veren Twitter, geçtiğimiz hafta ilk kez haberler duymaya başladığımız yeni API için çalışmalarını tamamlamışa benziyor.

TechCrunch'ın eline geçen bilgilere göre Twitter, yarın sabahtan itibaren Telestream, Wirecast, BrandLive ve Livestream Switcher gibi birçok platform ile ortak bir şekilde kullanıcılarına hizmet vermeye başlayacak.

Twitch kullanıcılarının bir hayli rağbet gösterdiği Open Broadcaster Software yani OBS'e de tam destek verildiğini ve bilgisayarınız üzerinden birçok profesyonel kayıt aracını bu yazılıma bağlayarak, canlı yayınlarınızı çok daha profesyonel şekilde yapabileceğinizi belirtmemiz gerekiyor.

Twitter'ın yeni sisteminin, geçtiğimiz yılın Nisan ayında hizmete giren Facebook Live API ile büyük benzerlikler gösterdiği de söylentiler arasında. Ayrıca Twitter'ın bu hamleyle birlikte Periscope'a olan inancını yitirip yitirmediği de sorgulanmaya başlandı.

:: Twitter'ın bu video hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    21.03.2017 / 08:12:12

    Bir stroy de twetter dan nekliyoruz

    YANITLA