Okunma

Twitter, Linux’e Girerek Gönül Aldı


24 Ağustos 2012 Cuma 22:21
Twitter, Linux’e Girerek Gönül Aldı

Facebook ile beraber sosyal ağ dendiğinde ilk akıllara gelenlerden olan Twitter, Facebook‘a göre daha son kullanıcı dostu yapısıyla dikkat çekiyor.

Geniş API‘lerinde daralmaya giden ve bu yüzden yazılım geliştiricilerin tepkisini çeken Twitter, geliştiricilerin gönlünü almayı bildi.

Twitter, on binlerce Linux tabanlı sunucu sistemlerde çalışıyor. Bu yüzden açık kaynak geliştiricilerine destek olmanın vakti geldiğini düşünen Twitter, Intel, Google, IBM ve HP gibi üyelerin arasına katıldı.

Twitter‘ın açık kaynak kod yöneticisi Chris Aniszcyk, Linux ve onun gibi sistemlerinin yetenekleri geliştikçe, kendileri ve pek çok teknolojik şirketin altyapısında kullanılacağını ve bu yüzden iş birliğini arttırmaları gerektiğini anladıklarını söyledi.

Ayrıca önümüzdeki hafta LinuxCon etkinliğinde bir Tweet attığınızda, arka planda yapılanları gösterecek bir sunum hazırlanacak. Bakalım Twitter ile daha da güçlenen Linux Vakfı, nasıl yenilikleri hayatımıza getirecek?

:: Twitter’ın açık kaynaklı sistemlere verdiği desteği nasıl buluyorsunuz?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Twitter, Linux’e Girerek Gönül Aldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    açık kaynak destekçisi ise twitter’ın kaynak kodlarını niye yayınlamıyor? 😛 yemişim öyle open source destekçisini…

  2. sercankd dedi ki:

    İğrenç ötesi bir API sistemi var twitterın, kesinlikle facebook api sistemini örnek alıp daha kullanımı basit insanlara hitap eden OOP sistemine geçmesi gerekiyor. Bir fonksiyon içinden onlarca şey çıkarmaya çalışmak gerçekten can sıkıcı. İşin kolayına kaçıp GET ve POST ile işlemlerin hepsini yaptırmak kötü bir durum. Ayrıca 3. parti sınıflar yerine twitterin kendisine ait kodlama sınıfları yayınlaması gerek.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    doğru yola gelmiş 🙂

" Twitter, Linux’e Girerek Gönül Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, Linux’e Girerek Gönül Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, Linux’e Girerek Gönül Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "