ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Twitter'a neler oluyor!

Twitter sunucuları sebepsiz yere çevrimdışı kaldı. Milyonlarca kullanıcının bulunduğu Twitter, şu an itibariyle kullanıcılarına hizmet veremiyor! Peki neden?

19.05.2017 / 16:45
Twitter'a neler oluyor!

Geçtiğimiz saatlerde Twitter'ın başına gelen sunucu hatası olayı konuşulmaya devam ediyor. Bu sabah saatlerinde Twitter kullanıcıları paylaşım yapamadılar. 

Twitter resmen çöktü!

Halen devam eden sorun hakkında Twitter yetkilileri, yaptığı açıklama ile birlikte meydana gelen sorunun üzerinde çalışma yürüttükleri belirttiler. Popüler sosyal medya platformunun başına gelenlerin sebebi siber bir saldırımı henüz bir fikrimiz yok.

17-05/19/twitter-coktu.jpg

Ancak son zamanlarda yaşanan olayları göze atacak olursak, Twitter sunucuları siber bir saldırıyla baş başa kalmış olabileceği üzerinde konuşuluyor.

Sabah saatlerinde de benzer bir sorunla baş başa kalan sosyal medya devi sorunu kısa bir süre önce düzeltmişti. 

Güncelleme: Twitter sunucuları şu anlık çevrimiçi ve kullanıcılar paylaşalım yapabiliyor! Sorun düzeldi, ancak yaşanan olaylar hakkında bir henüz bir açıklama yapılmadı.

:: Yaşanan bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  20.05.2017 / 17:49:32

  Bu gidişle Twitter hızla kullanıcı kaybetmeye devam eder..

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.05.2017 / 17:49:58 10 / 10

  Keşke hepten kapansa da şu sosyal medya delikanlılarını gerçekte de görebilsek. Caps lock açık bir şekilde twitte küfür ettiği gibi yüzümüze de edebilse. Ama hep keşke diyoruz. Çünkü öyle bir delikanlı daha doğmadı.

  YANITLA
  • SDN Okuru
   21.05.2017 / 03:16

   Onun yerine keşke eğitim ve sosyal zeka düzeyimiz artsa, işsizlik(!) tamamen silinse topraklarımızdan da istediği hayatı yaşayamayan insanlar yaşayanlara çatmak için fırsat kollamasa vs... gibi binlerce basit ama sosyolojik etkeni def etmek gerekirken yasaklamak o kadar ilkel bir yaklaşım ki... Ben o trol hesapların bu işleri yapacak zamana nasıl sahip olduklarına akıl sır erdiremiyorum mesela. Ama gerçek şu ki yasaklarla varacağımız yer refah ve huzur değil yalnızca yerinde saymak, durağanlık olabilir. Çözümlerle ilerlemeliyiz, bu ve benzeri anlayışı da değiştirmeliyiz bir yandan.

 • SDN Okuru
  19.05.2017 / 17:25:25

  Bende calisiyor twitter

  YANITLA