ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Uber Movement ile kentsel trafik analizi!

Uber, yeni Movement servisi ile kentsel trafiğin detaylı bir analizini sunarak, gitmek istediğiniz yere en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz saatleri görmenizi sağlayacak!

09.01.2017 / 08:00
Uber Movement ile kentsel trafik analizi!

Taksi deneyimini baştan aşağı değiştirerek büyük bir ivme kazanan Uber, yeni Movement servisi ile yine bir ilki gerçekleştirmeyi planlıyor.

Son zamanlarda dünya genelinde yaşadığı sıkıntılar ile gündeme gelen Uber, geçtiğimiz günlerde yolcuların güzergah bilgilerini isteyen New York yönetimine, kişisel verilerin güvenliği kapsamında karşı çıkmıştı.

Yeni Movement servisi sayesinde şehir yönetimleri ile bir nevi barış imzalayacak olan Uber, kentsel trafik ve hareketlilik verilerine başta sürücüler olmak üzere herkesin ulaşmasını sağlayacak.

Uber Movement yerel yönetimler için büyük bir fırsat!

Movement'ı kısaca anlatmak gerekirse, Uber ile yapılan yolculukların analizi gerçekleştirilerek farklı saatlerde ve günlerde şehrin bir bölümünden diğerine ulaşımın ne kadar sürdüğü bir internet sitesi üzerinden herkes ile paylaşılıyor. 

17-01/09/uber_sydney-04.jpg

Bu sayede şehrin diğer bir bölümüne yolculuk yapmak isteyen birisi en uygun zamanı belirleyebilirken, yerel yönetimler şehir içerisinde ulaşım konusunda sıkıntı yaşanan yerleri kolayca tespit edebilecek.

İlk etapta Washington D.C'nin yanı sıra Filipinler'in başkenti Manila'da ve Avustralya'nın Sydney kentinde kullanıma sunulacak olan Uber Movement, ilerleyen günlerde herkesin erişimine açılacak.

:: Sizce, Uber'in yeni Movement servisi ulaşımı kolaylaştırmayı başarabilecek mi?

SDN - ShiftDelete.Net

Mobil cihazlara ve donanıma oldukça fazla ilgi duyan Mehmet Ali, aynı zamanda sıkı bir Battlefield 4 oyuncusu ve sporcu.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    09.01.2017 / 13:58:20

    Süper bir sistem bence herkez denemeli. taksiye binmezsiniz

    YANITLA