Okunma

Vodafone Mobil Ödeme Programı


23 Şubat 2014 Pazar 17:50
Vodafone Mobil Ödeme Programı

“Daha iyi bir gelecek için iletişim teknolojileri ile Türkiye’de herkese ilham vermek” misyonu ile Dijital Dönüşüm Hareketi’ni başlatan Vodafone Türkiye, katma değer yaratacak inovasyon yatırımlarına bir yenisini ekliyor. Vodafone Türkiye bu kapsamda, GSMA tarafından düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nin gerçekleştirildiği Barselona’da, ödeme sistemlerine yeni bir soluk getirecek olan “Mobil Ödeme Programı”nı açıkladı.

Vodafone Türkiye, ödeme sistemlerini 4 aşamada dijitalleştirecek Mobil Ödeme Programı kapsamında; “ödeme sistemlerine sosyal entegrasyon”, “kamera özelliği taşıyan tüm cihazları kapsayacak şekilde QR kod ile ödeme”, “banka bağımsız ödeme modeli” sağlayacak ve Multinet ile de stratejik bir işbirliğine giderek yaygın bir geçerlilik ağı sunacak. Vodafone Türkiye bu şekilde ilk olarak Multinet ile anlaşmalı işyerlerinin mobil ödeme sistemine kazandırılmasını sağlayacak.

Sosyal ağlara entegre cep cüzdan

Mobil ödeme sistemlerinin yaygınlaştırılması hedefiyle şirketin açıkladığı programda öne çıkan özelliklerden biri de Cep Cüzdan’ın tüketicilerin sosyal ağ alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak sosyal ağlar ile ödeme sistemlerini entegre edecek olması.

Böylece tüketiciler, mobil cihazlarıyla restoran araştırma ve fiyat karşılaştırması yapma, daha önceki deneyimlerle ilgili ilham veren öneri ve yorumlardan yararlanma; aynı şekilde kendi deneyimlerini paylaşma fırsatı bulacak. Alışverişe sosyal bir boyut katan programda Vodafone Cep Cüzdan ile ödeme deneyimi yaşanırken, yapılan alışveriş sosyal medya hesaplarından paylaşılarak indirim ve ücretsiz kupon gibi avantajlardan yararlanılabilecek. Vodafone Cep Cüzdan’ın getireceği bir diğer yenilik ise “QR Kod ile Ödeme” sistemi olacak. Sistemden yararlanmak için kameralı telefon dışında herhangi bir mobil cihaz uygulaması veya teknolojisinin gerekliliği ortadan kalkacak.

Böylece sistemin yaygınlaştırılması sağlanacak. Vodafone Cep Cüzdan’ın dikkat çekici bir diğer özelliği de bankalardan bağımsız bir model olarak ortaya çıkması. Böylelikle sistem tüm bankaların müşterilerine hizmet sunabilecek.

Vodafone Cep Cüzdan ile perakende sektörüne yeni bir pazarlama modeli

Vodafone Cep Cüzdan sayesinde perakendeciler de, ödemeler için sunulan bu yenilikçi teknolojiyle farklılaşacak, hiçbir ek yatırım yapmaksızın maliyetlerini etkin biçimde yönetecek ve ek POS ücreti ödemeyecek. Ayrıca satınalma deneyimini kolaylaştıracak ve zenginleştirecek, sosyal ağ paylaşımları sayesinde müşterilerini marka elçileri haline getirebilecek, müşteri davranışlarını daha iyi takip edip anlayarak müşteri ilişkilerini geliştirirken, daha fazla seçenekle daha etkin promosyon yapma ayrıcalığını kazanacak.

:: Vodafone Mobil Ödeme Programı size ne gibi kolaylıklar sağlayacaktır?




yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Vodafone Mobil Ödeme Programı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Zor

" Vodafone Mobil Ödeme Programı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone Mobil Ödeme Programı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone Mobil Ödeme Programı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "