ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Volvo ve Audi Android'ten güç alacak!

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Volvo ve Audi, Google I/O konferansında Android Auto'yla ilgili planlarını açıkladı. Bakalım Volvo ve Audi, Android Auto ile neler yapacak?

15.05.2017 / 21:00
Volvo ve Audi Android'ten güç alacak!

Akıllı telefonların hayatımızdaki önemi belki de bugüne dek hiç olmadığı kadar fazla ve araçlarıyla daha çok etkileşime geçmemizi isteyen otomobil üreticileri, bu işlemi kolaylaştıracak Teknolojileri hayatımıza sokmaya devam ediyor.

Google I/O Geliştirici Konferansı'nda açıklama yapan Volvo ve Audi, Android Auto ile ilgili önemli çalışmalarının olduğunu, araçla işletim sisteminin çok daha derin bir şekilde bağlanması ve birlikle çalışması için çabaladıklarını belirtti.

Sadece Android Auto'yu sadece araç kullanıcılarını eğlendirmek veya navigasyon olarak kullanmaktan çok daha fazlasını amaçlayan şirketler, araçtaki klima, pencereler, sunroof gibi birçok özelliğin Android Auto ile birlikte çalışması için çabalıyor.

Android Auto, Apple CarPlay'i sollayabilir!

Android işletim sisteminin otomobillerle bu kadar derin bir entegrasyon içinde olması, elbette Google için de oldukça büyük bir avantaj haline geliyor. Şu sıralar otomobil konusunda en büyük rakibi Apple'ın önünde giden Google, Volvo ve Audi gibi üreticilerin çabaları sonuç verirse koca bir endüstriyi ele geçirebilir.

Açıklamadan sonra Audi, Google I/O katılımcılarına konsept otomobili Audi Q8 Sport'u tanıttı. Google Asistan'ın birincil sesli komut sistemi olarak kullanıldığı araçta, navigasyon hala Audi'nin HERE sistemi olarak görünüyor ancak isterseniz Google Maps'i de kullanmanız mümkün.

 17-05/15/volvo-ve-audi-gucunu-androidten-alacak-sdn2.jpg

Ayrıca otomobiller ile Android işletim sisteminin birbirine daha da yakınlaşması, Google'ın reklam servisine de katkıda bulunacak gibi görünüyor. Araçtan aldığı verileri işleyen Google, bu sayede kullanıcılarına daha iyi reklamlar sunabilir.

Bakalım Volvo ve Audi'nin Android Auto ile ilgili planları Apple CarPlay'in sonunun gelmesine mi yol açacak yoksa Apple beklenmeyen bir yenilikle Android Auto'yu sollayacak mı? Sanırım bu sorunun cevabını almak için epey beklememiz gerekecek.

::Sizce Google'ın bu hamlesine karşı Apple nasıl bir yol izleyecek.

SDN - ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  16.05.2017 / 10:13:57

  Bu haberin aynisini bu sitede daha once gormustum.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  15.05.2017 / 23:44:06

  Audi arabalar manyak bişey abi yaa

  YANITLA
 • SDN Okuru
  15.05.2017 / 23:04:32

  Çok az kaldı çok az özelleştirilebilir özgür sistem insanı zindana sokan sistemi yiyip bitirecek azıcık daha stabilite ve güncelleme gelişimiyle tamamen ios bitecek

  YANITLA
  • SDN Okuru
   16.05.2017 / 00:11

   Androidciyim ama bence bitmesin.Apple olmasa android bu kadar gelişmezdi aynı şekilde android olmasa ios bu kadar gelişmezdi.Rekabet olmalı ki bir şeyler gelişsin.Ya da Apple battı diyelim androidcilere yararı ne ? Hiç. Şahsen bana hiç bir yararı olmazdı. Kimse kimseyi ios ya da android almaya zorlamıyor ise diğer işletim sistemlerine karşı düşmanlık beslemeyi kesin.Ayrıca stabiliteyi ve güncellemeyi halletsen bu sefer ios yine açık ara güvenlik konusunda androidden daha iyi olacak.Virüsün olmadığı bir sistem tabi ki insanları cezbetmeye devam edecek.Android ise büyük bir okyanus bir yeri kapatsan başka bir yoldan yine virüs giriyor.Bunu nasıl halledebileceksin?

  • SDN Okuru
   16.05.2017 / 10:15

   @16.05.2017 / 00:11 pazar anlayisina hakim olan sahis. Guzel yazmissin. Rekabet tuketiciye yarar saglar her zaman. Ama arada zarar da sagliyor tabii. Surekli yeni telefon cikti alin reklamlari falandi filandi.

 • SDN Okuru
  15.05.2017 / 22:28:45

  Motordan güç alacak değil ya.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  15.05.2017 / 22:11:44

  Özelleştirilebilirliğin avantajları.kimse kızılayda satılan kalitesiz eşyalar gibi aynı arayüz aynı tırıvır sistem görünüm uygulama istemez çünkü.

  YANITLA