ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

VR teknolojisi yeni sektörler oluşturuyor

Cüzdanınızı boşaltmadan Oculus Rift'in veya HTC Vive'ın harikalarını görmenin başka yolları da var. İşte VR teknolojisini merak edenler için gelişen yeni sektör!

10.07.2017 / 14:00
VR teknolojisi yeni sektörler oluşturuyor

VR Teknolojisini merak ediyorsanız, denemek istiyorsanız, ancak sistemi kurmak için bir kulaklık seti ve PC'ye 1.000 Dolar harcamaya hazır değilseniz sizin için oluşan yeni bir sektör var. VRNISH bunu keşfetmenin bir yolu. Size en yakın VR merkezini bulmanıza yardımcı olacak sisteme buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni VR oyun merkezleri

Bu yeni web sitesi ile tüm dünyadaki VR merkezleri bir araya getiriliyor ve bunlarla ilgilenen herkes tarafından keşfedilebilir hale getiriliyor. Siteye girmeniz, ülkenizi ve görmek istediğiniz deneyim türünü seçmeniz yeterlidir. Kullanabileceğiniz tüm konumların uzun bir listesi gösterilir. 

Türkiye genelinde 4 konum var şimdilik, bu VR CAFE anlayışı henüz yeni ortaya çıkan bir sektör olduğu için sonuçların kısıtlı çıkması anormal bir durum değil. Yakında bu VR merkezlerini Playstation Cafe gibi çok yerde görmemiz mümkün gibi duruyor.

17-07/10/vive-vr-arcade.jpg

VRNISH hizmetleri sadece yer arayan tüketiciler için değil aynı zamanda, geliştiricilerin oyun salonlarına yüklemek istediği VR deneyimleri listesini sunacak ve operatörlerin onlarla temasa geçmesini sağlayacak. Şu an çok pahalı olan VR kulaklıklar ile deneyimin tadını çıKarmanın harika bir yolu gibi görünüyor. 

SDN - ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  11.07.2017 / 04:52:48

  Arkadaşlar telefonlara takılan veya avmlerde olan VR değil bahsedilen. Gerçek VR deneyiminden bahsediyor sakın bunları birbirine karıştırmayın.Ve bunu da en iyi istanbul beşiktaştaki VRhouse yapıyor. Zaten oradaki arkadaşlar ücretsiz size sunum yapıyorlar. Kesinlikle gitmenizi öneririm.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  11.07.2017 / 00:24:48

  türkiyede bu işi yapan bir firma var avm'lerde vr simülatör makineleri kuruyorlar. türkiyede 50'den fazla avm'de var şubeleri. bende istanbuldaki cevahir avm şubesinde 4 ay çalışmıştım

  YANITLA
 • SDN Okuru
  10.07.2017 / 19:48:27

  Samsung vr yeterli ve süper

  YANITLA