ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

WhatsApp ve Telegram'da hesaplar tehlikede!

Check Point Software tarafından yayımlanan bir video, dev mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ve Telegram'ın kullanıcı hesaplarının büyük tehlike altında olduğunu gözler önüne serdi!

15.03.2017 / 23:00
WhatsApp ve Telegram'da hesaplar tehlikede!

Check Point Software Technologies tarafından yayımlanan bir video, WhatsApp ve Telegram'ın gelecek saldırılara karşı tehlikede olduğunu gözler önüne serdi. Videoda kullanıcıların hesaplarına tam erişim sağlandığı görüntülenmiş durumda.

Yama ne zaman geliyor?

Açığı kullanarak hesaba erişim sağlandıktan sonra konuşma geçmişiniz, kullanıcı bilgileriniz ve fotoğraflarınız indirilebilir hale geliyor. Bunun dışında arkadaşlarınızın hesaplarına da erişmeye başlayabiliyorlar.

Saldırganlar bir HTML dosyası oluşturarak kendinize ait olduğuna inandığınız bir görsel önizlemesi yaratıyorlar ve tıkladığınız anda hesabınızın tüm kontrolünü kendilerine teslim etmiş oluyorsunuz.

İki firmanın da durumu kabul ettiğini ve bir güncelleme yayımladıklarını belirtelim. Bu yüzden az sonra videosunu izleyeceğiniz yöntem artık korkmanız gereken bir saldırı türü olmaktan çıktı diyebiliriz.

:: WhatsApp'ta şüpheli bir durumla karşılaştınız mı?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  16.03.2017 / 04:07:24 0 / 10

  Noldu uçtan uca şifrelem olayı. Herşey hikayeden başka bir şey değil. Yapıldı denen tüm önlemler göz boyama. Herkesin eli herkesin cebinde

  YANITLA
 • SDN Okuru
  16.03.2017 / 02:53:47 0 / 10

  Hack yöntemlerinin çoğu bu şekilde zaten. O siyah ekranlardaki kodları televizyonlarda amerikan filmlerinde görürsünüz.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  16.03.2017 / 00:54:50 0 / 10

  Sadece Web kullanıcıları için oluşan bir açıkmı bu?

  YANITLA
 • SDN Okuru
  15.03.2017 / 23:25:42 0 / 10

  şu hackleme işlemindeki basitliğe bak adam küçücük dosya ile hesabı ele geçiriyor bizim bilmediğimiz tespit edilemeyen komplike ne yöntemler vardır güvenlik fln hikaye

  YANITLA
  • SDN Okuru
   16.03.2017 / 11:17

   Katılıyorum, ufak bir resim dosyası yada 10 saniyelik bir video ile istediği hesabı yönetebiliyor adam, güvenlik olayı hikaye zaten. Denuvo da kırılması zor olarak gösteriliyordu ha 1 ay ha 2 ay eninde sonunda kırılıyor artık.