ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

WhatsApp'a çok önemli güncelleme geliyor!

WhatsApp'ın Windows Phone cihazlar için olan uygulamasında, telefon numaranızı değiştirdiğinizde listenizdeki insanlara haber verebilmenizi sağlayan bir özellik test edilmeye başlandı.

17.04.2017 / 01:58
WhatsApp'a çok önemli güncelleme geliyor!

Windows Phone ya da windows 10 Mobile kullanıcıları, WhatsApp'ın beta sürümünde oldukça önemli bir özelliğe kavuştu. Görünüşe göre WhatsApp, artık telefon numaranızı değiştirdiğinizde listenizdeki kullanıcılara haber verebilmenizi sağlayacak.

Listenize haber verin!

Öncelikle WhatsApp'ın telefon numaranıza bağlı olması nedeniyle, yeni bir telefon numarası kullanmaya başladığınız anda yaşanan çileyi tahmin etmek güç değil. Fakat bu yeni özellik sayesinde WhatsApp uygulamasının otomatik olarak listenizdeki kişileri uyarmasını sağlayabileceksiniz.

Tabii bu özellik, istenmeyen kişilere yeni numaranın gönderilmesinin de önüne geçmek için çeşitli önlemler almış durumda. Eğer WhatsApp'ın yeni özelliğini aktif ederseniz, karşınıza üç yeni seçenek çıkacak ve bu seçeneklerden ilki tüm listenize yeni numaranızın gönderilmesi olacak.

17-04/17/flint.png

İkinci seçenek ise yalnızca konuşma penceresine sahip olduğunuz kişilere gönderilmesi. Tabii o sıralarda görüşmediğiniz fakat yeni numaranıza erişmesini istediğiniz kişiler varsa, kendilerine bir mesaj atmanız oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır.

Son seçeneğiniz ise hiçbir şekilde başkalarına numaranızın gönderilmemesi. Bu da telefon listesindeki kişilerden kurtulmak isteyenler için ideal gibi görünüyor.

Bu özellik şimdilik yalnızca Windows Phone ya da Windows 10 Mobile kullanıcıları için hazırlanıyor gibi görünse de, bir süre sonra Android ve iOS işletim sistemleri için de kullanıcılara sunulacağını düşünüyoruz.

:: WhatsApp'a eklenecek bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  17.04.2017 / 18:22:45

  Çok ilginç .Windows Phone a Microsoft bu kadar destek vermiyor.valla helal olsun WhatsApp.bir Windows mobile kullanıcısı olarak tebrik ediyorum sizi.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.04.2017 / 14:53:57

  Bunun yerine whatsap üzerinden iki hat kullanmayı yapsaydı daha iyi olurdu.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.04.2017 / 12:54:18

  Boş güncelleme

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.04.2017 / 08:28:25 10 / 10

  Rehberimde 10 kişi kayıtlı, prensip olarak ailem dışında her formattan sonra sadece beni arayanları kayıt ederim. 5 kişi varmış beni arayan. Az insan çok huzur

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.04.2017 / 05:17:43 0 / 10

  windowsphone u böylesine umursayan platformlar kaldı mı ya :D

  YANITLA
 • SDN Okuru
  17.04.2017 / 03:41:57 0 / 10

  Şu haberden sonra shiftdelete benim için bitmiştir. "WhatsApp'a çok önemli güncelleme geliyor!" hakikaten çok önemli bir güncelleme neden windows diye belirtmiyorsun? İyice clickbait oldu site hadi eyvallah

  YANITLA