Okunma

WIMAX Teknolojisiyle 4G’yi Yakalamak


18 Haziran 2010 Cuma 08:02
WIMAX Teknolojisiyle 4G’yi Yakalamak

Amsterdam’da düzenlenen Global WIMAX Kongresi‘ne katılan Motorola son WIMAX teknolojisini ve yeni modemlerini tanıttı. Motorola tarafından geliştirilen düşük maliyetli sistemler sayesinde WIMAX teknolojisi evrim geçiriyor (3G’den Sonra Bizi Ne Bekliyor?).

Motorola’nın geliştirdiği ‘Wimax’te Evrim-Erişim Teknolojisi‘nde Tek Paylaşımlı Baz İstasyonu Çözümü’; 4G‘ye geçmiş ve yakında geçecek operatörlerin diğer sistemlere göre çok daha uygun maliyetle ağ kapasitelerini güvenli şekilde artırmalarını ve daha çok data aktarımı sağlayabilecek servisler sunmalarını sağlıyor. Bu teknoloji sayesinde aboneler 4 kata kadar daha hızlı bilgi aktarımı imkanına sahip olabiliyor.

Motorola’nın yeni WIMAX ürünlerinden biri: CPEi800

 

Motorola ayrıca ödüllü WIMAX modem gamını da CPEi800 ve CPEi885 modellerini ekleyerek genişlettiğini duyurdu. Bu 4. Nesil tak ve çalıştır modemlerle, bilgi, ses ve WiFi servislerinin aktarımında devrimsel değişiklikler söz konusu olacak (Intel WiMax’i Kucakladı).

Motorola’nın devrim yaratacak yeni WIMAX modemleri sayesinde tüketicinin artarak talep ettiği hızlı genişband ve dijital eğlence alanındaki talepleri minimum maliyetle karşılanabilecek.

:: Ülkemiz 4G’ye hazır mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WIMAX Teknolojisiyle 4G’yi Yakalamak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WIMAX Teknolojisiyle 4G’yi Yakalamak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WIMAX Teknolojisiyle 4G’yi Yakalamak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "