ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Creators Güncellemesi ilk kimlere gelecek?

Windows 10 işletim sisteminin sonraki büyük güncellemesi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Peki, Creators Güncellemesi’ne ilk kimler kavuşacak?

06.03.2017 / 15:00
Creators Güncellemesi ilk kimlere gelecek?

Microsoft, windows 10 işletim sisteminin gelişimini tüm platformlar için sürdürüyor. Öte yandan, her zaman olduğu gibi Windows 10 Creators Güncellemesi de aynı anda tüm platformlardaki kullanıcılar için sunulamayacak.

Windows 10 Mobile için Creators Güncellemesi gecikecek

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, Windows 10 için Creators Güncellemesi ilk olarak bilgisayarlara, daha sonraysa diğer cihazlara sunulacak. Tabii ki bu durum pek şaşırtıcı olmasa da şirketin bu sefer çok önem verdiği güncellemeyi herkes için aynı anda sunabileceği konusundaki beklentiler suya düşmüş oldu.

17-03/06/windows-10-creators-02.png

Windows 10 için ilk özellik güncellemesi, Kasım Güncellemesi (sürüm 1511) ile gelmişti ancak Windows 10 Mobile bu güncellemeyi ancak Mart ayında alabilmişti. Yıldönümü Güncellemesi’nin ise ilk olarak bilgisayar ve telefonlara, daha sonraysa Xbox ve Hololens’e geleceği ifade edilmişti. Burada ise ciddi bir Karmaşa oldu ve güncelleme ilk olarak 29 Temmuz’da Xbox One oyun konsoluna, 2 Ağustos’ta ise bilgisayarlara ve Hololens’e gelmişti. Telefonların güncellemeyi alması ise iki hafta sonrasını yani 16 Ağustos’u bulmuştu.

Creators Güncellemesi’nin üretim kanallarına Nisan ayında sunulması planlanıyor. RTM sürümü ise, Windows Insiders kullanıcılarına bu ay dağıtılacak. RTM yani sistemin üretime hazır halinin yapı numarasının, işletim sisteminin tüm sürümlerinde aynı olacağı ve bu yapının aynı zamanda dağıtılacağı belirtilmekte. Yani bu durumda Windows 10 Mobile’ın bu kademeli dağıtımda çok arka planda kalmayacağını ve güncellemenin birkaç haftadan fazla gecikmeyeceğini düşünebiliriz.

:: Windows 10 Creators Güncellemesini hemen kuracak mısınız?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  10.03.2017 / 17:47:37 10 / 10

  Şöyle bir gerçek var. Android mobil için en yetenekli işletim sistemi. Ama en iyi mobil işletim sistemi IOS. Bilgisayarlar için ise en yetenekli olani Windows. En iyisi ise MacOS. Sadece kişisel tercihler önemli. Normal kullanıcı için tabiki IOS-MacOs seçmeli. Derine inen kullanıcılar ise Android-Windows. Olay bundan ibaret. Şimdi bunu neden anlattım bilmiyorum ama olsun :)

  YANITLA
 • SDN Okuru
  06.03.2017 / 19:48:13 10 / 10

  Windows 10 mobile başarılı olmasını çok istemiştim iOS - android üçüncü bir seçenek ne güzel olurdu

  YANITLA
  • isakoc
   07.03.2017 / 00:39

   Aynı durum. Çünkü Android ve IOS birraz el ele vermiş piyasayı kendi iistedikleri gibi yönetiyorlar ssanki. Windows onları gıcık edip piyasayı tüketici lehine yaraarrlı hale getirrir diye düşünüyordum.