ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Windows 10 için Power Slider özelliği geliyor!

Windows 10 Creators Update ile beraber yeni Power Slider özelliği de kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Özellikle ilgili ayrıntılı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

22.01.2017 / 22:08
Windows 10 için Power Slider özelliği geliyor!

Popüler işletim sistemi Microsoft Windows’un en son sürümü olan windows 10 için hazırlanan ve yakın zamanda geliştiricilerin testine sunulan Creators Update, anlaşılan o ki görsel iyileştirmeler haricinde Power Slider gibi yararlı ve bir o kadar işlevsel özellikleri de beraberinde getiriyor.

Power Slider ile etkin güç kontrolü

Adından ve aşağıdaki görselden anlaşılabileceği üzere güç odaklı bir özellik olan Power Slider, eskiden zahmetli ve özellikle bilmeyen kullanıcılar için Karmaşık olan Güç Tüketimi ayarlamalarını olabildiğinde basit bir şekilde yapabilmemize imkan tanıyor.

17-01/22/windows-10-icin-power-slider-ozelligi-geliyor-1485111593.png

Özellikle laptop ve tablet gibi pil ömrünün hayati önem arz ettiği taşınabilir cihazlarda, Power Slider sayesinde artık tek bir kaydırma hareketiyle istediğimiz oranda pilden tasarruf edebileceğiz.

Bunun yanında Power Slider, kullanıcılara cihazının tükettiği gücü eski tarza kıyasla çok daha etkili ve verimli bir şekilde yönetebilme imkanı tanıyor.

Yakın zamanda kullanılabilecek!

Son olarak Power Slider özelliğinin şuan için halen test aşamasında olduğunu ve normal kullanıcılara ise Nisan ayında yayınlanması planlanan Creators Update ile beraber sunulacağını hatırlatmadan geçmeyelim.

:: Bu yeni özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    23.01.2017 / 23:07:23

    Performansa etkisi olur mu acaba

    YANITLA