ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Windows 10'dan canlı oyun yayını

Microsoft, Windows 10'a entegre edeceği XBox uygulaması ile oyun severlerin laptop ve PC üzerindeki oyun yayınlarını, tek tuşla Beam'e gönderecek.

27.10.2016 / 07:30
Windows 10'dan canlı oyun yayını

Twitch'in hızla büyüyen popülaritesi Microsoft'un Ağustos ayında rakip canlı oyun yayın servisi Beam'i satın almasına neden olmuştu.

Ancak iş Beam'i satın almakla bitmiyor. Twitch ya da Beam üzerinde oyun yayını yapabilmek için oyun severlerin bilgisayarları üzerinde ayrıntılı ayarlar ve kurulumlar yapması gerekiyor.

Tek tuşla canlı yayın

Oyun ekranını kayıt eden canlı kayıt uygulamasının kurulması, bu görüntülerin canlı olarak yayın servisine gönderilmesi gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olmak herkesin harcı değil.

Microsoft şimdi bu engelleri aşmak için windows 10'a Xbox App'ı entegre ediyor. Böylece kullanıcılar tek tıkla canlı oyun yayınını Beam'e gönderebilecekler.

Microsoft'un sisteminde oyuncular ile video yayını arasında lag de olmayacağı için izleyiciler sorularına anında yanıt alabilecekler.

Windows 10 arayüzünde, kullanıcılar kendi yayınlarının ön izlemesini görebilecekleri gibi seyircilere ve istatistiklere dair verileri de kolayca izleyebilecekler.

Seyircilerle sohbet de yine bu arayüz üzerinden gerçekleşecek.

Beam izleyicileri ise bu arayüz üzerinden oyunculara sesli uyarılar gönderip mesajına bakmasını isteyebilecekler. 

Yeni özellik, 2017'de yayınlanacak Windows 10's Creators Update ile aktif olacak.

:: PC üzerinden oyun oynarken tek tuşla canlı yayın yapmak ister miydiniz?

SDN - ShiftDelete.Net

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  27.10.2016 / 19:09:10

  Nexus biteli çok oldu.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  27.10.2016 / 09:30:10 10 / 10

  farkında mısınız bilmem ama, windows her geçen sene saçlamaya başlıyor. dikkat ettiyseniz genellikle bu tarz şeyleri bünyesine entegre etmeye çabalayanların çoğunda şirketi toparlama korkusu yatar. Bkz: android, onu ekle, bunu koy derken sistem, ram canavarı oldu ve kararlılığını kaybetti. Aynısı windows içinde geçerli. Bırakın bu tarz uygulamaları sisteme dahil etmeyi. İnsanlar 2. parti uygulama indirip kurabilirler. Ondan sonra ram boştayken bile 4gb kullanıyor diye ağlarsınız gençler..

  YANITLA
  • SDN Okuru
   27.10.2016 / 17:51

   android ne zaman ram canavarı oldu tabi samsung alır kullanırsanız normal gidin bi nexus alında kullanın