ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

WoW Ücretsiz mi Olacak?

Dünyanın en popüler MMORPG'si World of Warcraft, baş tasarımcılarının açıklamasına göre yakın zamanda ücretsiz olarak yoluna devam edebilir!

05.07.2010 / 20:38 WoW Ücretsiz mi Olacak?

İnternet üzerinden oyun oynama çılgınlığı, MMORPG'ler (Bu kısaltmanın açılımı; Massive Multiplayer Online Role Playing Game) ile 2000'li yılların ikinci yarısında iyice tavan yapmıştı. Bu sektörün lideri konumunda ise uzun süredir, Blizzard'ın, Warcraft adlı oyunundan esinlenerek geliştirdiği World of Warcraft adlı oyun yer alıyor.

World of Warcraft, milyonlarca kullanıcıya sahip, aylık belli bir miktar ücret karşılığı oynanabilen bir oyun. Hatta deyim yerindeyse tam bir çılgınlık. İnsanlar bu oyunu sadece oynamıyor, üst level karakterlerini satarak adeta  ticarete dönüştürüyor.

Ücretsiz Olabilir

Oyunun baş tasarımcılarından Tom Chilton, yaptığı bir açıklamada yıllardır piyasada bulunan WoW'u değerlendirdi ve oyunun geleceği hakkında ipuçları verdi. Chilton yaptığı açıklamada, "5 senedir bu oyuna aylık ücret ödeyen kullanıcılarımız var. Yıllardır en kalabalık MMORPG ünvanını taşıyoruz. Elbette ki bir süre sonra aylık ücret talep etmeyi bırakabiliriz" dedi.

Bu tür bir açıklama, yıllardır WoW oynayan oyuncuların, oyunun içine daha fazla girmesini ve daha fazla vakit geçirmesini sağlayacak. Uzmanlar ise bu durumun kontrolden çıkabileceğinin üzerinde duruyor. Şu haliyle bile hayatlarını World of Warcraft'a harcayan oyuncular olduğu biliniyor.

Üye sayısının düşmesiyle birlikte firma eğer oyunu ücretsiz yaparsa, World of Warcraft çılgınlığının nasıl bir hal alacağını herkes kadar biz de çok merak ediyoruz.

:: World of Warcraft oynuyor musunuz? Daha önceki yıllarda oynamışlığınız var mı?

{AUTHOR}

WoW Ücretsiz mi Olacak? Akhun Aktosun Dünyanın en popüler MMORPG'si World of Warcraft, baş tasarımcılarının açıklamasına göre yakın zamanda ücretsiz olarak yoluna devam edebilir! 10 0

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  19.07.2010 / 18:44:43

  Bu oyunu ucret verip oynayan kisilerin degil, Cin tabanli farming mafyalarinin isine yarayacaktir.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  09.07.2010 / 18:48:18

  ücretsiz olursa ne zevki kalır nede bakım bozulmadık map kalmaz. reklam bunlar hep

  YANITLA
 • SDN Okuru
  06.07.2010 / 15:33:14

  eğer ücretsiz olursa sonu KO gibi olur... :S

  YANITLA
 • SDN Okuru
  06.07.2010 / 12:50:53

  ee biz boşamı para harcadık ? oyuna lamerleri dolduracaklar

  YANITLA
 • Can Berk Çetin Sucukluyumurta
  06.07.2010 / 02:25:31

  sırf aylık ücreti nedeniyle oynayamıyorudum.Eğer ücretsiz olursa gerçekten büyük bir patlama yaşayacağı kesin.Ben delilik derecesinde oynamam ama silk roaddan tanıdık olduumuz görüntüler gözlenebilir

  YANITLA