Okunma

Yakın gelecekte insan ömrü uzayabilir!


29 Temmuz 2017 Cumartesi 20:00
Yakın gelecekte insan ömrü uzayabilir!

Kök hücrelerin yıllardır çok çeşitli hastalıklarla ve fiziksel yaşlanmayı geciktirme konusunda yardımcı olduğunu biliyoruz. New York‘ta bulunan Albert Einstein Üniversitesi bünyesinde çalışan bilimciler bu konuya farklı bir açıdan bakarak devrimsel bir çalışmaya imza attı.

Çalışmaların teknik açıdan bitmesinin ardından teorik olarak fareler üzerinden deneyen bilimciler oldukça ilginç sonuçlara şahit oldular.

17-07/29/kok-hucre.jpg

Beyinde nöronları üreten hücrelere yapılan kök hücre operasyonu sonrasında yaşlı farelerin yaşlanmasının durduğu ve aylarca devam eden bu durumun fiziksel ve zihinsel olarak fareyi pozitif yönde etkilediği görüldü.

Her ne kadar insan çok daha karmaşık bir yapıya sahip olsa da benzer etkilerin görülmesinin oldukça muhtemel olduğunu belirten araştırma sorumlusu Dongsheng Cai, çalışmaları sonucunda gelecekte insan ömrünün 15 yıla kadar uzayabileceğini düşünüyor.

:: Sizce insan ömrünü uzatmak mümkün mü?

 
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Yakın gelecekte insan ömrü uzayabilir!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Evet, insan ömrü uzayabilir ve uzayacak da ama siz buna şahit olamayacaksınız. Benim için sorun yok ölümü her türlü kabullenirim fakat şu tartışmayı yapan insanların ölümden ne kadar çok korktuğunu hepiniz görüyorsunuz. Haberle alakalı sadece iki yorum var. İşte bu iki yorumun dışında olan o zihniyetten bahsediyorum. Yazık onlara…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kafirler kendini göstermeye başladı 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Allah var da din yok bence.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Allah öldürdükten sonra her türlü öldürür, onun için takmayın siz bunlara 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Olumsuz dahi olacak insan irki dinlerin hepside birer motoloji olacak tipki yunan mitolojisi gibi

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kemoterapi, radyoterapide ömrü uzatmaya yarayan bir tedavidir. 5 sene kadar

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ölemeyen hücre kanser olur. Kanserin genel tanımı budur. Ömür uzadıkça kanser artacak ve tedavide bulunacak. Ne kadar konforlu yaşarız o tartışılır. Bazısı yaşamak uğruna herşeye katlanabilir

 8. SDN Okuru dedi ki:

  He anam sadaka da insan ömrünü uzatır he. Hatta hatim indir direk 200 yıl ekstra yaşam süresi yükleniyor bakiyene.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Sadaka da insan ömrünü uzatır, buraya not düşelim. (Hadis)

" Yakın gelecekte insan ömrü uzayabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yakın gelecekte insan ömrü uzayabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yakın gelecekte insan ömrü uzayabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "