ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Yeni Bir Foursquare İstemcisi

Sosyal medyanın konum paylaşım hizmeti Foursquare'ın telefonunuza özel bir istemcisinin bulunmayışından şikâyetçi misiniz? Derdinize derman olacak uygulama bu yazıda!

19.08.2010 / 13:30

Kısa bir süre önce sizlere burada yer alan yazımızda Foursquare'ın ulaştığı başarıyı gözler önüne seren bir haberi burada yer alan yazımızda aktarmıştık. 3 Milyon'a yaklaşan kullanıcı sayısı ile önemli bir güç haline gelen Foursquare için en önemli eksiklerden bir tanesi de Symbian versiyonunun bulunmuyor oluşuydu.

 

Halen dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi konumundaki Symbian için artık bir Foursquare istemcisi mevcut. ThinkChange tarafından geliştirilen yazılım resmi Foursquare API'ları kullanılarak geliştirilmiş. Dokunmatik ekranlı Symbianlar ile çalışan uygulamaya burada yer alan Sym4Square sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Oturum Açma ve Hesap Oluşturma

Programın temel yükleme işlemlerini tamamladıktan sonra menu içersinden simgesine giderek çalıştırmanız gerekiyor. İlk giriş ekranında sizden bir Foursquare hesabı ile giriş yapmanız isteniyor. Eğer bir hesabınız mevcut değilse ve Foursquare'ı ilk kez kullanacaksanız Need an account? yazısına tıklayarak yeni bir hesap açmanız mümkün. Zaten hesabınız varsa bilgileri girerek, Foursquare sunucularına ilk bağlantıyı sağlayabilirsiniz.

 

Yönetimsel Ayarlar

Yazılım temel tüm Foursquare işlemlerini yerine getirebilecek şekilde hazırlanmış. Konum kayıtlarınızı Facebook ve Twitter üzerinden paylaşabilmenize imkân tanıyan program, konum verilerini paylaşan dostlarınıza da erişerek, bulundukları konumu ve etkin durumlarını harita üzerinden görebilmenize olanak tanınıyor. Ayrıca geçmişte bulunduğunuz noktaları da uygulama arayüzünden detaylı bir şekilde görebilmeniz mümkün. Yeri gelmişken yazılımın arayüzünün de son derece başarılı olduğunu özellikle belirtmeden geçmeyelim.

 

 

:: Foursquare ve türevi servisleri kullanmayı seviyor musunuz?

 

{AUTHOR}

Yeni Bir Foursquare İstemcisi Ahmet Gözütok Sosyal medyanın konum paylaşım hizmeti Foursquare'ın telefonunuza özel bir istemcisinin bulunmayışından şikâyetçi misiniz? Derdinize derman olacak uygulama bu yazıda! 10 0

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  12.11.2013 / 00:02:13

  Bilmiyorum

  YANITLA
 • SDN Okuru
  10.11.2013 / 22:31:15

  Sildiğim hesabı yeniden açabilir miyim?

  YANITLA
 • SDN Okuru
  30.10.2012 / 13:34:46

  foursquare hesab nasıl acıcam

  YANITLA