ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

Yerli Drone Savar Avrupa pazarında!

Yüzde yüz yerli üretim olan Drone Savar'lar Avrupa pazarına giriş yapmayı planlıyor! Harp Arge yapmış olduğu anlaşma ile birlikte yeni savarları dünyaya yayacak!

03.08.2017 / 19:00
Yerli Drone Savar Avrupa pazarında!

Harp Arge tarafından üretilen Türkiye'nin ilk elektromanyetik drone silahını, Avrupa'da kullanılması için en son Teknolojiler ile yeniden geliştirdi.

Yerli drone savarlar Avrupa pazarına girecek!

Savunma sanayisinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyacı olduğu insansız sistemler ve bu sistemlerin önlemlerine odaklanarak yüzde yüz yerli drone savarları piyasaya süren Harp Arge, şirketi adeta başarıdan başarıya koşuyor.

Uluslararası Avrupa pazarına açılmayı hedefleyen şirket, Avrupa için özel donanımlarla geliştirdiği yeni drone savarını piyasaya sürecek.

En dayanıklı malzemelerden üretilen bu drone savarların ana gövdesi, dayanıklı yapısıyla ön plana çıkan hafif malzemelerden biri olan karbon fiber kompozit malzemeden üretildiği vurgulandı.

Drone Savarın kullanıcısı tarafından kişileştirebilmesi için dünya standardı olan 22 mm picatiny ray sistemi tüm silah çevresine uygulandı.

17-08/03/yerli-drone-savar-sdn.jpg

Taşıma konusunda ise kullanıcılara oldukça kolaylık sağlayacak olan bu drone savarlar, katlanabilir dipçik ve katlanabilir elcik eklendi. Ayrıca yeni drone savarların elektronik sistemleri de askeri bir çantayla sunulacağı yetkililer tarafından açıklandı.

1.5 saatlik batarya ömrü ile dikkatleri üzerine çeken drone savar, ayrıca yanlışlıkla açık bırakılması halinde otomatik olarak devreye giren güvenlik kartı ile ortaya çıkabilecek aksiliklerinde önüne kolaylıkla geçilebilecek.

Tamamen yerli üretim olan bu savarların pazarlanması için Koza İnşaat ve Savunma Sanayii ile ortaklık imzalayan, Harp Arge dünyanın dört bir yanına drone savarlarını pazarlayacak.

İlk ihracatın Azerbaycan'a yapıldığını açıklayan yetkililer, G20 Zirvesi için ilk kez Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından talep edilen Drone Savar'ın daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanıldığını da belirtelim.

:: Yerli drone savarlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  04.08.2017 / 21:56:28

  kıtalar arası füze atılıyor bu gelmiş drone ile savaş yapıyor

  YANITLA
 • SDN Okuru
  04.08.2017 / 14:20:37

  Butun dalga boylarinda dalga gonderince acaba bir drone u dusurebilir miyim? Bluetooth manipule edilebilir ama henuz manipule etmenin yolunu bulamadim. Bulunca butun drone lara olum. Kiskaniyorum yani benim neden yok diye. :)) Ama dronalara da uyuz olmaya basladim. Isvicrede butun park alanlarinda ari gibi sesler duyuyorum. Arkadas dinlenmeye gidiyorum ben parka.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  03.08.2017 / 21:11:25 0 / 10

  yaw he he inandık tamam keriziz

  YANITLA
 • SDN Okuru
  03.08.2017 / 20:39:39

  GPS kullanan dronlarda işe yaramıyor dron geri kalktığı yere geri dönüyor. Dron savar dedikleri şey aslında çok fazla radyo frekansı vererek dronunuzun kumandadan sinyal almasını engelliyor sarjı bitincede düşüyor. Yakında dronlarda akıllanıcak çizilen rotada kumandadan bağımsız bir şekilde gezebilecek. Yanılmıyorsam bu dediğim de var zaten.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  03.08.2017 / 20:18:09

  Aferin

  YANITLA
 • SDN Okuru
  03.08.2017 / 20:10:58

  Emeği geçen herkese başarılarının devamını dilerim.putperetleri tenzi ederim

  YANITLA
 • SDN Okuru
  03.08.2017 / 17:57:30

  MUAZZZAM

  YANITLA