ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

YouTube teröre geçit vermeyecek!

YouTube son zamanlarda artan terör olaylarının videolarını yayınlanmasını ve insanların terör örgütlerine ilgi duymamaları için önemli bir adım attı! Detaylar haberimizde!

19.06.2017 / 11:00
YouTube teröre geçit vermeyecek!

Son zamanlarda kullanıcıları rahatsız edici derecede rahatsız eden terör içerikleri videolar, YouTube'da resmen cirit atıyor.

YouTube, teröre geçit vermeyecek!

Kullanıcıların oldukça şikayetçi olduğu ve sürekli YouTube'a geri bildirim gönderdikleri konuda hakkında sonunda somut adımlar atılmaya başlandı. Artık dev video paylaşma platformu, terör ve benzeri şiddet içerikli videoları dört farklı aşamadan ortadan hızlı bir şekilde kaldıracak.

Financial Times'da yayınlanan habere göre YouTube, terör içeriklerini rahatlıkla ve hızlıca tespit edebilmek için videoları dört farklı güvenlik süzgecinden geçirecek.

Kent Walker, YouTube'da bu içeriği tanımlamak ve kaldırmak için çeşitli hükümetler ve kolluk kuvvetleriyle birlikte çalıştıklarını, bu tür videoları tanımlamak için özel yazılımlar üzerinde çalıştıklarını kamuoyuna duyurdu.

Bu dört adımdan ilkini bahsederek konuya girecek olursak, bu ilk adımda attığınız videonun içeriklerini otomatik olarak tanımlayabilecek bir güvenlik yazılımı kullanılacak. Bu yazılım sayesinde attığınız içerik rahatlıkla kategoriye alınabilecek.

17-06/19/youtube.jpg

YouTube'ın topluluk kurallarını hiçe sayan bir video tespit edildiği zaman, bu içerikleri inceleyen ekibin sayısı da iki katına arttırıldı. Böylece kullanıcıların psikolojisini ve ruh sağlığına etki edebilecek videolar yayılmadan, ortadan kolaylıkla kaldırılacak.

Üçüncü adım, topluluk standartlarını tamamen ihlal etmeyen videolara da sert bir uygulama getiriyor. Buna, örnek olarak "her hangi bir dine hakaret eden veya benzeri videolar" da bu uygulamaya dahil edildi. Bu videolar kaldırılmayacak ancak, arka plana atılarak herhangi bir reklam gelirinin elde edilmesine izin verilmeyecek.

Son adımda ise YouTube, Daeş terör örgütü sempatizinlerinin fikirlerini değiştirmek için kullanıcıları anti-terör içerikli videolara yönlendirecek ve böylelikle böyle tür örgütlere ilgi duyan kişilerin fikirlerini değiştirmek için bilinç altlarına girilecek.

:: YouTube'un bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  20.06.2017 / 17:45:26

  Tüm pkk miltanları youtube da Atatürk ve Türkiye karşıtı videolar yaparken bunları söylemesi komik olmuş google ın ama hepsini cehenneme göndereceğiz...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  20.06.2017 / 13:39:26

  Attigim icerigi nasil kategorize edecek. Kategoriler neler. Onlari da bileyim de anlayayim. Videolari kolay kolay kategorize edemez.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 20:19:09

  Doğu daki olaylara sessiz kalıyor, batı'da iki olayla karşılaşınca aklı başına mı geliyor hepsi aynı itin...

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 19:17:07

  İnşallah doğrudur YouTube terörü öven video lari da silerse insanoğluna büyük hizmet eder

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 13:58:24

  Youtube gereksiz yer kapl

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 13:36:43

  YOUTUBE ŞEYİMİ YESİN TERÖRÜN BAŞI TWİTTER İLE YOUTUBE FACEBOOK'A GELECEK OLURSAK Y HARFİ İLE BAŞLAYAN BİR TERÖR GRUBU VAR ONLARIN PROFİLİNİ ŞİKAYET ETTİĞİMDE KAPANMIYOR BİLE TERÖRÜN BAŞI OLARAK TABİR EDİLEN KILIKSIZ KARAKTERSİZİN RESMİMLERİ BOY BOY OLDUĞU HALDE HİÇ BİR HAREKET YOK BİR DE DİYOLAR Kİ TERÖRÜ KARŞISINDAYIZ BU MUBAREK RAMAZANDA SÖVMEK İSTEMİYORUM DAHADA YAZIMIYORUM

  YANITLA
  • SDN Okuru
   20.06.2017 / 19:48

   Senin sorunun burada y ile başlayana adam resmi olarak zaten yardım ediyor. Sen pkk yı örgütten saymıyosun galiba.

 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 12:26:44

  Terör çoktandır var.niyeki avpuda olmaya başladı ye düşünmek akıllarına geldi.görüntülerden terörden korkan insanalrın havaifişek sesini bile bomba sanıp birbirini ezmesi olunca

  YANITLA
 • SDN Okuru
  19.06.2017 / 11:54:30

  İplik

  YANITLA