ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

YouTube'dan yepyeni bir hizmet: Uptime!

İzlediğiniz videoları arkadaşlarınıza da izletmek için her yerde paylaşmaktan sıkıldıysanız, YouTube'un size yeni bir önerisi var: Uptime! İşte yeni uygulama hakkında tüm detaylar.

13.03.2017 / 23:59
YouTube'dan yepyeni bir hizmet: Uptime!

Bundan birkaç yıl öncesine kadar YouTube videoları, birkaç arkadaşın aynı evde toplandığı günlerde en büyük eğlencelerden biri haline gelmişti. Herkes kendi beğendiği videoyu arkadaşlarına izletmeye çalışırdı. Ardından geçen zamanda bu iş evrimleşti ve videoların sosyal medyada paylaşılmasına doğru yöneldi.

Uptime ne işe yarar?

Şimdi de YouTube'un yeni bir fikri var ve ismi de Uptime. Bugün iOS cihazlar için aktif hale gelen uygulama sayesinde arkadaşlarınızla aynı odadaymış gibi videolar izleyebiliyorsunuz.

Uygulamanın içerisinde kullanıcıların birbirleriyle mesajlaşabilme ve tabii ki videolara tepki gösterebilme şansları var. Zaten uygulamayı yüklediğiniz anda YouTube videolarını izlemenize yarayan bambaşka bir uygulama olduğunu hemen anlıyorsunuz.

Uygulamada şu anda yalnızca seçilmiş videolar yer alıyor ve arama kutusunu kullanarak ya da direkt olarak video türü seçerek istediğiniz videolara erişebiliyorsunuz. YouTube üzerinden bir videoyu arattığınızda direkt olarak Uptime ile paylaşabiliyor ve arkadaşlarınızla izleyebiliyorsunuz.

Videoyu izlemeye başladığınız zaman da ekranda sizin profil fotoğrafınız küçük bir şekilde süzülmeye başlıyor. Verdiğiniz tepkileri bu süzülen profil fotoğrafı üzerinde görebiliyorsunuz.

:: Uptime fikrini nasıl buldunuz?

SDN - ShiftDelete.Net

Oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Ayrıca sinema ve dizi sektörüyle oldukça ilgilidir. Sony'nin tüm ürünlerine sonsuz bir sevgisi vardır. Özellikle de PlayStation 4'e.
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
 • SDN Okuru
  14.03.2017 / 12:41:09

  Bu bir startup youtube yapmadı google çalışanı yaptı

  YANITLA
 • SDN Okuru
  14.03.2017 / 08:35:32

  Aslında öyle değilde şöyle bir uygulama olmalı, facede gezinirken arkadaşın şuanda şu videoyu izliyor diye canlı yayının içerisinde bir buton olmalı, ama bunu isteyenler için izin vermesi gerekir, hatta sadece bazı arkadaşlar görsün, yada bir kaç arkadaş görsün yapılabilir.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  14.03.2017 / 01:45:45 10 / 10

  Bu Google harbi rahatsız. Tabii Android kötülenir. İlk uygulamaları yapsana Android'e.

  YANITLA
 • SDN Okuru
  14.03.2017 / 01:07:45

  Umarım tutmaz millet hasta oldu sosyal medyadan ya da facebook instagrama getirir buna benzer bir şey kökten çözer

  YANITLA