YouTube Yine Yasaklanıyor!

YouTube Yine Yasaklanıyor!

Evet, yanlış duymadınız. geçtiğimiz gün kaldırılan erişim yasağı, tekrar yürürlülüğe girmeye hazırlanıyor! YouTube bu sefer hangi sebeple kapatılacak?

02/11/2010 22:00

Belki inanmak istemeyeceksiniz fakat dünyanın en popüler video paylaşım sitesi olan YouTube'a erişim yine engelleniyor! Henüz geçtiğimiz gün itibariyle erişim engeli kaldırılan sitenin, aradan daha bir hafta bile geçmeden kapatılmasıyla ilgili dava açılması, bilişim dünyasında ülkemiz adına oldukça olumsuz bir hareket olarak anıldı.

 

 

Bu seferki erişim engeli ise CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın görüntülerinin olduğu iddia edilen bir videodan dolayı yürürlülüğe girmeye hazırlanıyor. Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk, Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak ilgili videoya erişimin engellenmesi talebinde bulundu.

Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi'nde incelenen davadan da YouTube'a erişim engeli kararı çıktı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ise bu esnada YouTube'a, ilgili videoyu kaldırmak için taleplerini iletecek. İddialara göre, video siteden kaldırılana kadar erişim engeli de kalkmayacak.

:: Alınan bu kararla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz?

 

Yazan: Akhun Aktosun
SDN - ShiftDelete.Net

02/11/2010 22:00


Bu haber 3228 kez okundu Bu habere 2 yorum yapıldı

Yorum Yaz

ZİYARETÇİ

02.11.2010 23:35
Bu kadar basitlik olamaz, bu kadar gericilik olamaz. Bir tana video yüzünden tüm siteyi kapatmanın hatta açıp tekrar kapatmanın ne lüzumu var. Madem dertleri kapatmak, deyin ki " biz gericiyiz bu site tamamen kanacak" deyin olay varsın olsun bitsin. Yalama oldu ya youtube. Dalga geçiyolar resmen. Sonrada çıkıp biz gerici engelleyici değiliz. Hadin lan ordan.

ZİYARETÇİ

03.11.2010 01:01
dunyada bize resmen guluyorlar artik. saka haline geldik, ne kadar yazik. ozgurluk diye birsey var, sevmiyorsan seyretme kardesim. nedir bu chp den cektimi

MWC 2014

SDN Özel

FORUMDAN SON BAŞLIKLAR

Her hafta sizler için özel olarak seçtiğimiz Android oyunlarına dair detayları ve oyunlara dair bazı püf noktalarını görmek için haberimize göz atabilirsiniz....
Yarış dünyasına yepyeni bir soluk getirecek olan The Crew müthiş arabalarıyla dikkat çekiyor. Biz de sizler için The Crew'de bulunan tüm araçları bir araya getirdik....

SDN Medya

 

Eski Büyükdere Cad. Yamaç Sk. No: 6/4 4. Levent/ İstanbul
Tel: 212-269 70 87 Fax: 212-269 16 22
info@shiftdelete.net - ik@shiftdelete.net
ShiftDelete.Net sunucuları ixirhost tarafından barındırılmaktadır