ShiftDelete.Net anlık bildirimleri ile teknolojiden uzak kalmayın. Bildirimleri Aç

YouTube'dan Yılan Sürprizi

Google'ın Pacman sürprizinden sonra ünlü video sitesi YouTube da kullanıcıları için özel bir içerik hazırladı. İşte o sürprizi çalıştırmanın yolu...

26.07.2010 / 14:30
YouTube'dan Yılan Sürprizi

Hergün milyonlarca ziyaretçinin gezdiği Google ve YouTube internet kullanıcılarının karşısına rutinleşmiş tasarımlarıyla çıkıyor. Ancak, bu iki site son zamanlarda internet severlere gizli sürprizler de hazırladı. Geçtiğimiz aylarda Google anasayfasını Pacman oyunu haline getirmişti.(Teknoloji Dünyası Bu Ay Bunları İzliyor)

Birkaç gün önce ise popüler video sitesi YouTube'un gizili bir özelliği keşfedildi. Bu sürpriz yumurta sayesinde site üzerindeki videoları izlerken ünlü yılan (snake) oyununu da kontrol edebiliyorsunuz. Peki, YouTube'da snake nasıl oynanır?

Nasıl oynayacaksınız?

Bu sürpriz özelliği çalıştırmak için rastgele bir video seçin. Video yüklenmeye başlarken klavyenizdeki sol ok tuşuna basılı tutun. 5-6 saniye bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ise YouTube Player'ın dondurma (pause) tışına basın.( Google Erişim Probleminin Çözümü)

Ekranda yanıp sönen noktalar göreceksiniz. Bu noktalar yılan oyunun çalışmaya başladığının kanıttı. Şimdi yine aynı ok tuşlarıyla ekrandaki diğer noktaları yemeğeye çalışın.

Eğer yanarsanız sol tuşa basılı tutarak yeniden oyunu başlatabilirsiniz.

Not: Bu sürpriz her videoda çalışmayabilir bu yüzden şansınızı son yüklenen yapımlarda deneyin.

:: YouTube'da yılan omlayı başardınız mı? Sizce site bu tarz sürprizlere devam etmeli mi?

Yazan: Cem Süer
SDN - ShiftDelete.Net

Teknoloji, gadget, oyun ve kurumsal haberleri, dalından toparlayıp taze taze okuyuculara sunuyor. Ayrıca web sitesi gurmeliği yapıp ilginç adresleri bir araya getiriyor
Yazarın diğer haberleri için tıklayın.

Yorum Yaz
  • SDN Okuru
    01.05.2017 / 17:50:43

    olmuyor74

    YANITLA