0-Watt Fujitsu Primergy Çok İddialı


28 Temmuz 2010 Çarşamba 14:16
0-Watt Fujitsu Primergy Çok İddialı

Fujitsu, yeni giriş seviyesi PRIMERGY TX100 S2 kule tipi sunucu ile enerji kullanımına yeni bir boyut getiriyor. PC fiyatına sunulan yeni sunucu modeli, Fujitsu’nun 0-Watt teknolojisi ile veri merkezlerinin enerji maliyetlerini hissedilir düzeyde azaltacak (Fujitsu’dan En Rekabetçi x86 Sunucu).

 

KOBI’ler için Uygun

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin ofis ortamlarındaki üretkenliği artırmak için ideal bir teknoloji altyapısı sunan yeni PRIMERGY TX100 S2, ağ üzerinden yazdırma, belge yönetimi ve arşivleme ile disk hizmetleri sunma gibi bir dizi fonksiyonu başarıyla üstlenebiliyor.

PRIMERGY TX100 S2, ideal fiyat-performans düzeyinin yanı sıra Fujitsu’nun 0-Watt yaklaşımının sunduğu avantajları üstün teknolojisiyle başarıyla birleştiriyor. Kurum genelinde BT maliyetlerini azaltmayı hedefleyen yöneticilerin tercihi olmaya aday PRIMERGY TX100 S2, aynı zamanda büyümeye odaklı ve maliyetlere duyarlı KOBİ’ler için de ciddi bir alternatif olarak öne çıkıyor.

 

0-Watt teknolojisi ile minimum sarfiyat

 

Geleneksel sunucular kapalı durumdayken dahi şebekeden çok az miktarda da olsa elektrik çekmeye devam ediyor. PRIMERGY TX100 S2 ise kapalı konumda elektrik şebekesinden 0-Watt veya hiç enerji çekmeyen özel bir teknolojiye sahip.

Bu teknoloji, elektrik tüketimini azalttığı gibi sistemin soğutma nedeniyle ısı yaymasını da önlüyor. Ayrıca, 0-Watt, elektriği kestiği için sistemlerin hafta sonları veya geceleri yoğunlaşan İnternet ataklarından etkilenmesi riskine karşı da bir koruma kalkanı olarak işlev görüyor.

 

Teknik Özellikler

Yeni PRIMERGY TX100 S2, Intel’in yüksek performans ve enerji verimliliği sağlayan 3420 işlemci yonga seti ile 3400 serisi Intel Xeon işlemcisini kullanıyor.

Sunucunun çalışma sürekliliği ve veri güvenliğini güvence altına alan ve anakart üzerinde hazır gelen RAID 0/1 teknolojisinin yanı sıra opsiyonel olarak RAID 5/6 teknolojisini kullanma olanağı da sunuluyor.

4 adet PCI/PCIe Gen2 kart yuvasına sahip bu model, bellek açısından 16 GB RAM kapasitesine kadar genişleme seçeneği de sunuyor (Microsoft Ve Fujitsu’dan Bulut).

:: Sunucu sistemlerinin ne kadar güç çektiğini biliyor musunuz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 0-Watt Fujitsu Primergy Çok İddialı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 0-Watt Fujitsu Primergy Çok İddialı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 0-Watt Fujitsu Primergy Çok İddialı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)