Okunma

10. nesil Intel işlemciler daha güçlü ve ucuz olacak!


21 Ekim 2019 Pazartesi 18:05
10. nesil Intel işlemciler daha güçlü ve ucuz olacak!

10. nesil Intel Comet Lake işlemler ile pazara iddialı bir giriş yapmak isteyen Intel, AMD karşısında elini güçlendirecek. Bu kapsamda Core i3’ün yanı sıra 10. nesil Core i5 işlemcilerde çoklu iş parçacığı desteği ile karşımıza çıkacak.

10. nesil Intel işlemciler özellikleri ile dikkat çekecek

Sızıntılara göre 10. nesil Core i5 işlemci ailesi 6 çekirdek ve 12 iş parçacığından oluşacak. Temel saat hızı 2.0 GHz olarak görülürken, 3 MB L2 ve 12 MB L3 önbellek ile gelmesi bekleniyor. Tabi üst modellerde bu değerler değişecek.

10. nesil Intel işlemciler daha güçlü ve ucuz olacak!

İşlemci çekirdeği ve iş parçacığı sayısındaki artış Core i5 ailesi ile sınırlı olmayacak. Core i7 işlemcilerde 8 çekirdek / 16 iş parçacığı ve Core i9 işlemcilerde ise 10 çekirdek / 20 iş parçacığı olması bekleniyor.

Bunun yanı sıra AMD’nin son dönemde oldukça güçlü hale gelmesi, Intel’in fiyat politikasında değişime gitmesine neden olacak. Intel’in geçtiğimiz yıllara kıyasla daha uygun fiyat etiketleri tercih edeceği bekleniyor.

Comet Lake işlemcilerde soket yapısı da değişiyor, bundan sonraki süreçte LGA 1200 soket kullanılacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “10. nesil Intel işlemciler daha güçlü ve ucuz olacak!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çöp intel

 2. Anonim dedi ki:

  Dolar artıyor onu napıcaz !!!

 3. utkuversus dedi ki:

  14NM ile 120 derecede sabit çalışırlar artık.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  hep ayni teraneler yeni islemci laptop al 10 bin 15 bin hani ne oldu ucuzdu sektor durdu yeni bir numara lazim bizde yedik

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  intel isterse 100.nesil çıkarsın boşşş, i5, i7 işlemcili diye laptop satıyorlar, hayatı yalan bunların, U serisi işlemcili notebooklar beş para etmez, birde i5 yada i7 diyerek satmaları yokmu, bunları aleme ibret olsun diye gözümü kırpmadan kurşuna dizerdim.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Soket yapısı değişmese şaşardım. Intel bildiğimiz gibi…

 7. Anonim dedi ki:

  bir daha intele rüyasında dahi bulaşmam

" 10. nesil Intel işlemciler daha güçlü ve ucuz olacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 10. nesil Intel işlemciler daha güçlü ve ucuz olacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 10. nesil Intel işlemciler daha güçlü ve ucuz olacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "