Okunma

100 GB’lık Blu-ray Diskler Yolda


14 Eylül 2009 Pazartesi 11:45
100 GB’lık Blu-ray Diskler Yolda

100 GB veri depolayabilen dört katmanlı Blu-ray diskler yakın bir zamanda raflarda olabilir çünkü Sharp bu tip diskleri üretmek için gerekli lazer teknolojisini geliştirdi. Japonya Uygulamalı Fizik Kurumu’na bir sunum yapan Sharp burada Blu-ray diskleri 8x hızda yazabilen 500 mW’lık mavi-mor yarı iletken lazeri tanıttı.

Şirket yetkilileri lazerin seri üretim için hazır olduğunu belirtirken, Blu-ray Disk Association yetkilileri henüz çift katmanlı diskler dışında bir standarta izin vermiş değiller. Bu sebeple bir süreliğine daha 50 GB ile idare etmek zorunda kalacağız.

:: Blu-ray sürücünüz var mı?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 100 GB’lık Blu-ray Diskler Yolda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 100 GB’lık Blu-ray Diskler Yolda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 100 GB’lık Blu-ray Diskler Yolda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "