Okunma

123Mac!: Güncelleme Kontrolleri


24 Eylül 2013 Salı 06:26
123Mac!: Güncelleme Kontrolleri

Siz de benim gibi bilgisayarınıza sürekli yeni yazılımlar yüklüyorsanız veya kullandığınız yazılımları sürekli en son sürümüne güncelliyorsanız, kimi zaman hangi uygulamayı ne zaman güncellediğinizi görmek istersiniz. İşte size yazılım güncellemelerinin listesini görebileceğiniz bir ipucu.

Sistem Bilgileri

Sistem Bilgileri uygulaması bilgisayarınız ile ilgili hem yazılı hem de donanım özelliklerini detaylı olarak listeleyen bir uygulamadır. Sistem Bilgileri uygulamasını kullanarak yazılım güncelleme geçmişini görüntülemek için aşağıdaki metodlardan birini kullanabilirsiniz.

I. Yöntem:

1- Elma Menüsünün altındaki Bu Mac Hakkında öğesini seçin.

2- Daha Fazla Bilgi… düğmesine tıklayın

 

   

 

3- Açılan yeni pencerede Sistem Raporu… düğmesine tıklayın

 

 

4- Açılan pencerede ekranın sol tarafındaki sütunda Yazılım satırının yanındaki küçük üçgene tıklayın.

 

 

5- Uygulamalar satırına tıklayın.

Bilgisayarınızın ilk kurulduğu günden itibaren yüklemiş ve güncellemiş olduğunuz tüm yazılımların yükleme ve güncelleme tarihlerine kadar detaylarını görebilirsiniz.

II. Yöntem

1- Uygulamalar klasörünün altındaki İzlenceler klasörünü açın.

 

 

2- Sistem Bilgileri uygulamasını çalıştırın.

3- İşlemlere I.Yöntem’in 4. adımından itibaren devam edin.

Bu ipucu ile bilgisayarınızdaki yazılımların hangilerinin Apple, Üçüncü Parti ve App Store üzerinden yüklendiğini de ayrıştırabilirsiniz.

:: Mac sistem güncellemelerini kontrol ettiniz mi?
yazarKayhan Belek

Milenyumdan günümüze, mobil teknolojiler ve sunucu/masaüstü işletim sistemleri üzerine uzmanlaşan Kayhan Belek, hayatı kolaylaştıracak her türlü teknolojiyi yakından takip etmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 123Mac!: Güncelleme Kontrolleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 123Mac!: Güncelleme Kontrolleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 123Mac!: Güncelleme Kontrolleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "