Okunma

2008’in Gerçek Şampiyonu


27 Ocak 2009 Salı 18:28
2008’in Gerçek Şampiyonu

Bilgisayar ya da televizyon ekranı başında keyifli vakit geçirmek isteyenler, geride bıraktığımız yıl da DVD, Blu-ray ve video oyunlarını tercih etti. Ancak Dark Knight ve Wall-E gibi para basan filmlere rağmen, video oyunları DVD ve Blu-ray‘i toptan geride bırakmayı başardı.

Video Oyunları Lider

Nintendo Wii‘nin lokomotif rol oynadığı video oyunları pazarı 2008’de 32 milyar dolar gelir elde ederken, DVD ve Blu-ray ise toplamda 29 milyar dolara erişebildi.

Media Control GfK International
tarafından açıklanan verilerde %22 büyümesi beklenen oyun sektörü, %20’de kaldı. Diğer yandan film satışları ise %6 düşüş yaşadı. Bakalım yeni yılla birlikte start alan yeni yarışta ipi kim göğüsleyecek.

:: Sizce 2009’da Blu-ray atak yapar mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 2008’in Gerçek Şampiyonu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2008’in Gerçek Şampiyonu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2008’in Gerçek Şampiyonu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "