Okunma

2009 Netbook Yılı Olacak


24 Kasım 2008 Pazartesi 11:00
2009 Netbook Yılı Olacak

Bilgisayar sektörü ekonomik krizden ağır darbeler almaya devam ederken, iSuppli‘nin son tahminleri 2009’da durumun daha da vahim hale geleceğini öngörüyor. Önümüzdeki yıla dair önceki tahminlerini neredeyse önemli ölçüde azaltan firma, PC satışlarındaki artışı %11,9’dan, %4,3‘e indirdi. Netbook‘ların ise bu sıkıntılı dönemde en fazla kazandıran cihazlar olacağına dikkat çeken iSuppli, önümüzdeki yıl netbook satışlarının %15 oranında artacağını öngörüyor. Hazır masaüstü bilgisayarlarda ise %5 düşüş bekleniyor. Anlaşılan 2009‘da her kesimden kullanıcı, evinde bulunan bilgisayarla idare etme yoluna gidecek.

:: Yakın zamanda PC’nizi güncellemeyi düşünüyor musunuz?

Bilgi İçin : iSuppli
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 2009 Netbook Yılı Olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2009 Netbook Yılı Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2009 Netbook Yılı Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "