Okunma

2022 Dünya Kupası Böyle Olacak


03 Aralık 2010 Cuma 12:30
2022 Dünya Kupası Böyle Olacak

FIFA 2022 Dünya Kupası‘na ev sahipliği hakkını belki de sürpriz sayılabilecek bir sonuçla Katar kazandı.

12 yıl sonra düzenlenecek Dünya Kupası için aday olan tüm ülkeler çeşitli sunumlarla jüri üyelerini etkilemeye çalıştılar.

Bunların arasında, teknoloji açısından belki de en etkileyicilerinden biri Japonya‘nın Sony’nin desteği ile hazırladığı sunum oldu.

http://www.youtube.com/v/HFudH8GtcKE?fs=1&hl=en_US

Uçuk Teknolojiler

Sunumda çevre ile etkileşime girebilen taşınabilir bilgisayarlardan, anında çeviri yapabilen kulaklıklara kadar birçok enteresan cihazın yapılabileceği gösteriliyor. (3D TV’ler Hakkında Her Şey)

Ancak bunların hepsi üç boyutlu hologramlar kadar etkileyici değil. Sony, 12 yıl içinde bir stadyumda maçların üç boyutlu hologram şeklinde yayınlanabileceğini ciddi ciddi iddia ediyor.

Japonya, 2022 Dünya Kupası‘nı kaptırmış olabilir fakat Sony’nin bu teknolojiyi Katar’da da kullanmaması için bir engel yok.

 

:: Bu teknolojiler 12 sene içerisinde gerçek olabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 2022 Dünya Kupası Böyle Olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2022 Dünya Kupası Böyle Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2022 Dünya Kupası Böyle Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "