24 Ekim Blockchain Günü ilan edilecek


03 Kasım 2019 Pazar 20:00
24 Ekim Blockchain Günü ilan edilecek

Amerika Birleşik Devletleri ile yaşadığı ticaret savaşları nedeniyle sık sık gündeme gelen Çin bu sefer, blockchain teknolojisi ile gündeme geldi. Çin blockchain teknolojisinin, yapay zeka alanında hedeflenen öncü ülke olma gayesine doğrudan etki edeceğini düşünüyor. Bu nedenle motivasyonu artırmak adına 24 Ekim Blockchain Günü olarak anılacak gibi gözüküyor.

2030 yılında dünyadaki yapay zeka alanında lider ülke konumunda olmayı hedefleyen Çin, bu süreçte blockchain teknolojisinin desteğini de almaktan çekinmeyecek.

Çin blockchain ile dünya devi olabilir

Direkt olarak Çin Devlet Başkanı Xi Jinping tarafından gündeme getirilen konu, Çin’in blockchain teknolojisini gelir kapısına dönüştüreceğinin sinyallerini verdi. Proje kapsamında, Çin’de 24 Ekim Blockchain Günü olarak ilan edilecek.

Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı bünyesinde kurulacak bir birim, blockchain tabanlı ve reel ekonomiye gelir sağlayabilecek projeleri üretecek. Blockchain birimi olarak anılması beklenen bu birimin kurulması, Çin’in kripto para piyasalarına sıcak bakacağı anlamına gelmiyor.

24 ekim blockchain günü çin blockchain sdn 2

Kripto paralardan daha çok blockchain teknolojisinin kendisine yoğunlaşmak isteyen Çinli yetkililer, üretim ekonomisinin herhangi bir problem yaşaması durumunda ek gelir sağlamak için teknolojinin kullanılması gerektiği görüşünde.

Özellikler son dönemlerde etkisini iyice hissettiren ticaret savaşları nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri ile sürekli sürtüşmeler yaşayan Çin, Huawei’nin yaşadığı problemlerin ardından alternatif yöntemlerle gelir kapısı yaratmak için kolları sıvamıştı.

Görünüşe göre yakın gelecekte blockchain ve yapay zeka, Çin’in Amerika Birleşik Devletleri karşısındaki en güçlü ekonomik silahları haline gelecek.
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 24 Ekim Blockchain Günü ilan edilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 24 Ekim Blockchain Günü ilan edilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 24 Ekim Blockchain Günü ilan edilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)