Okunma

25 Yılın Ardından…


31 Ağustos 2009 Pazartesi 06:20
25 Yılın Ardından…

25 yıl önce, bir bilgisayar yapımcı firması olan Symbolics, internetin ilk alan adını (domain) satın almış, ismini de symbolics.com olarak seçmişti. Tam çeyrek yüzyıldır, yani tam 25 yıldır kendi adına kayıtlı olan bu alan adı, artık el değiştiriyor. İnternetin bu ilk alan adı o kadar sembol haline gelmişti ki, Symbolics firması bu alan adını bir müze olarak kullanmaya karar vermiş, kendi sitesini ise http://www.symbolics-dks.com adresinde konumlandırmıştı.

Symbolics.com alan adını ise XF.com yatırımcıları satın alıyor. Alan adının ücreti açıklanmadı. Yeni sahibiyle birlikte symbolics.com’un nasıl bir görünüme bürüneceği ve ne gibi bir işleve sahip olacağı da açıklanmayanlar arasında yerini alıyor.

:: Bu alan adı sizde olsa, satar mıydınız?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 25 Yılın Ardından… konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 25 Yılın Ardından… ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 25 Yılın Ardından… ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "