Okunma

3. Çeyrek Sonuçları Google’a Yaramadı


19 Ekim 2012 Cuma 06:53
3. Çeyrek Sonuçları Google’a Yaramadı

Üçüncü çeyrek gelir raporu, resmi toplantıdan birkaç saat önce internete sızan Google’ın hisse senetleri son bir aydır ilk kez 700 doların altında işlem gördü. Hisse başına 9,03 dolar ile toplamda 11,33 milyar dolar gelir elde eden Google, Wall Street’in 11,86 milyar dolarlık öngörüsünün altında kaldı.

Şirket, yılın üçüncü çeyreğinde GAAP çerçevesinde 2,18 milyar dolar kâr elde etmesine karşın, önceki yılın aynı döneminde yakaladığı 3,01 milyar dolarlık kârın bir hayli altında kaldı. Reklam tarafında Google önceki yıl aynı döneme oranla tıklamalarda yüzde 33 artış görmesine karşın, tık başına ücret yüzde 15 düştü.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/larry_page_sergey_brin-promo1348393488.jpg

Google’ın kazara erken yayınlanan raporunda yer alan “PENDING LARRY QUOTE” (Larry’den Yazı Bekleniyor) ifadesi ise sosyal medyada günün espri malzemesi haline geldi.

:: Google’ın kârlılığı bu çeyrekte neden düşmüş olabilir?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “3. Çeyrek Sonuçları Google’a Yaramadı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ulan zamanında o fanboyluğunu yaptığız aple iflas ediyordu bil gates 150 milyon dolar yardım etmeseydi 1997 yılında battıydı haberin yok yorum yapıyorsun mal

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yandex daha çok fırın ekmek yemesi lazım …

 3. dgncn dedi ki:

  Larry’den açıklama bekleniyor.

 4. vladislav dedi ki:

  Yandex etkilemiştir bunu en çokta.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  her şirketin mali durmunda dalgalanmalar olur şirket zarar etmiyor dikkanizi çekerim geçen seneye göre karı azalmış bunun bunun birçok nedeni olabilir olayın androide bağlayıp apple sempatizanlığı yapanlara acıyorum.

 6. muratteas dedi ki:

  Milyar dolar yine kârı 900 milyon dolar düşmüş, çok mu.

 7. kuku dedi ki:

  Olacak tabi….google herkeze kafa tutmayi basladi….
  Bir sıçrarsın çekirge, iki sıçrarsın çekirge,üçüncüde ele geçersin çekirge.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaş ne komplo teorisyeni kötümserler çıktınız ya hemen de google iniyora dönmüş iş. kaç iphone daha apple ı kurtaracak sanıyorsunuz anlamıyorum ki. milletin geçen yıl verdiği teknolojiyi versin apple size, siz hala apple apple deyin. newton misali sonunda düşecek apple başınıza haberiniz yok

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun adamlara dünyayı yönetiyorlar

 10. SDN Okuru dedi ki:

  ilginç

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Her balonun patlayacağı bir saat tarih vardır google iniyor apple çıkıyor

 12. SDN Okuru dedi ki:

  simdi o android dacmaligini al basina taç yap oldu mu canim. arama motoru ve destek servislerinden baska yaptigin hersey coptrn ibaret iste okadar

" 3. Çeyrek Sonuçları Google’a Yaramadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3. Çeyrek Sonuçları Google’a Yaramadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3. Çeyrek Sonuçları Google’a Yaramadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "