Okunma

320 GB’lık Blu-Ray


05 Ekim 2009 Pazartesi 06:56
320 GB’lık Blu-Ray

HD DVD‘lerle girdiği kıran kırana savaştan galip çıkan Blu-ray diskler, topraklarını genişletmeye devam ediyor.TDK   320GB’lık Blu-ray üretmeyi başardığını açıkladı. Bu disklerde 10 katman bulunuyor. Daha önce firma 200 GB kapasiteli bir prototip geliştirmişti.

Blu-ray teknolojisi giderek gelişiyor ama piyasalar hala DVD‘lerin hükümdarlığında. Son kullanıcıların ne zaman bu teknolojiyi bırakacağını zaman gösterecek. Blu-ray‘lerin gelişmesi en çok oyun ve film piyasasını etkiliyor. Bu gelişmelerle daha kaliteli film ve oyunların yolu da açılmış oluyor.

:: Blu-ray teknolojisine geçmeyi düşünüyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “320 GB’lık Blu-Ray”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Fiyatları düşüp standartları oturursa DVDyi yerinden eder yoksa daha önünde çok zaman var derim.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    blu-ray teknolojisi pahalı olmasından dolayı kullanıcılar çoğunlukla dvd devam diyorum ucuzlarsa blu-ray cihazları o zaman herşey olabilir

" 320 GB’lık Blu-Ray konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 320 GB’lık Blu-Ray ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 320 GB’lık Blu-Ray ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "