Okunma

3D Baskıdan Film Gösterimi


15 Ekim 2014 Çarşamba 16:00
3D Baskıdan Film Gösterimi

Teknoloji yadsınamaz şekilde sayısallaşıyor. Dijital her ne kadar insanoğlunun etrafını çevrelese de eskiye dair teknikler ilginç şekillerde ortaya çıkabiliyor. Fransız sanatçı Julien Maire’nin geliştirdiği bir teknik tam olarak eskiyle yeninin harmanı…

FormLabs Form 1, 3D baskı cihazı ile üretilen 85 adet 3D motifi hareketli bir kemer üzerinde sabitledi. Ardından sabit bir yüzeye verilen ışık, kemerin üzerindeki 3D baskılı figürlerin bir perdeye yansıtılmasını sağladı. Bu görüntüler, eskiye dair bir teknikle adeta geçmişi 3D film etkisini film perdesine taşıdı. 

14-10/15/ekran_resmi_2014-10-15_16_16_38.jpg

Eski ve yeni bir arada

Metot, eski film üretim şekline benzerken bir uzmanlık programı çerçevesindeki ilginç icadı, sonuçlarıyla beraber yeni teknolojilerin geçmişle enteresan bir birlikteliğine sahne oldu.

Bu ilginç buluş, Belçika’nın Brüksel şehrinde sergileniyor.

:: 3D baskı ile geliştirilen bu ilginç film tekniği hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “3D Baskıdan Film Gösterimi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Adamlar Avrupa Birliği başkenti onlar rahat olmayacakta biz mi rahat olacağız.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    milletin parası da vakti de bol demekki

" 3D Baskıdan Film Gösterimi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3D Baskıdan Film Gösterimi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3D Baskıdan Film Gösterimi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "