Okunma

Nintendo 3DS, PS Vita’ya Savaş Açtı


12 Haziran 2011 Pazar 13:00
Nintendo 3DS, PS Vita’ya Savaş Açtı

E3 Konferansı hiç şüphe yok ki bütün bir yıla damgasını vurmayı çoktan başardı. Nintendo, bu konferansta Wii U’yu tanıttı ve bu konsola çıkacak yapımları açıkladı. Bununla birlikte DS, Wii ve 3DS için yeni oyun duyuruları yaptı.

Fakat bu konferans tabi ki sadece Nintendo için düzenlenmedi. Bu şölene damgasını vuran bir başka ağır top daha varsa, o da hiç şüphesiz Sony oldu.

Teknoloji devi, aylardır konuşulan NGP‘sinin hem ismini hem fiyatını açıklayarak bir anda gündeme oturmasını bildi. 250$’lık bu cazip fiyat üstelik PlayStation markası bir anda tüm gözleri Vita’ya çevirdi.

Fiyatlar Aynı

Bu duruma dayanamayan Nintendo, 3DS‘in fiyatının da 250$ olduğunu duyurarak Sony’le rekabet etmekten hiç korkmadıklarını açıkladı. 

Nintendo her ne kadar kabul etmek istemese de, hakim olan görüş 3DS’in kalite ve grafik açısından PS VITA ile yarışamayacağı yönünde. Ancak 3D kozuna güvenen şirket tüm olumsuzluklara kulak tıkayarak Sony’e seslenmeye devam ediyor: “Hodri Meydan“!

:: Siz olsanız hangisini alırsınız?
yazarUğur Tufan

Oyun ve teknoloji dünyasını yakından takip eden Uğur, yakaladığı haberleri SDN okuyucularıyla paylaşmaktan keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nintendo 3DS, PS Vita’ya Savaş Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo 3DS, PS Vita’ya Savaş Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo 3DS, PS Vita’ya Savaş Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "