Okunma

3G’ye İlgi Ne Kadar?


06 Ağustos 2009 Perşembe 14:02
3G’ye İlgi Ne Kadar?

Fiyat karşılaştırma sitesi Akakce.com, son bir haftadır ağızlardan düşmeyen 3G’ye olan merakla ilgili bir araştırma yaptı. Akakce.com üzerindeki aramalar baz alınarak gerçekleştirilen araştırmada hangi markanın ürünlerinin daha çok ilgi gördüğü de ortaya çıktı.


Nokia %44’le ilk sırada yer alırken Samsung ikinci sırada bulunuyor.

120’nin üzerinde internet mağazasındaki fiyatları karşılaştırmalı olarak ziyaretçilerine sunan Akakce.com’un verilerine göre en çok tercih edilen 3G uyumlu telefonlarda %44’lük bir oranla Nokia ilk sırada yer alırken, %25 ile Samsung ikinci sırayı aldı.


En popüler 5 marka, bu kategoride toplamda yüzde 90’a yakın bir paya sahip.

Hangi modelin daha çok ilgi gördüğü sorusunun yanıtı ise yine Nokia oldu. Nokia 5800 en çok aranan telefon olurken en popüler telefon ise Nokia 6220 oldu. Ekonomik krizin de etkisi ile birkaç aydır cep telefonu satışlarında yaşanan düşüş son bir haftada hızlı bir yükselişe geçerken, telefon fiyatlarında da dikkat çekici indirimler görüldü. 3G uyumlu telefonlar arasında Samsung S5603 yaklaşık %20 lik bir oran ile en çok fiyatı düşen ürün oldu.

:: Sizin almayı düşündüğünüz 3G uyumlu telefon hangisi?

Bilgi için: Akakce.com
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “3G’ye İlgi Ne Kadar?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    3g fos çıktı

" 3G’ye İlgi Ne Kadar? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3G’ye İlgi Ne Kadar? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3G’ye İlgi Ne Kadar? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "