4G Müjdesi Verildi


12 Kasım 2014 Çarşamba 11:36
4G Müjdesi Verildi

112 farklı oturum ve 12 bin katılımcıyla gerçekleşen Turkcell Teknoloji Zirvesi, teknoloji tutkunlarını sevindirecek müjdeli bir haberle başladı.

:Turkcell Kurumsal ile ilgili gelişmeleri takip etmek için LinkedIn sayfasını buraya tıklayarak takip edebilirsiniz…

Açılış konuşmasını yapan Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, 4G için ilgili bakanlıktan söz alındığını ve süper hızlı mobil internet olan 4G’nin 2015 yılında Türkiye’de kullanıma açılacağını söyledi.

:: Süreyya Ciliv ile 4G hakkında yaptığımız röportajı buradan izleyebilirsiniz

Turkcell Teknoloji Zirvesi’ni canlı izlemek için buraya tıklayabilirsiniz...

Yeni dünyanın temel dinamiklerinden bahseden Turkcell Genel Müdürü Ciliv, Salı akşamı Ankara’da gerçekleşen Turkcell 20. Yıl resepsiyonunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’dan aldığı müjdeyi de Teknoloji Zirvesi katılımcılarıyla paylaştı:

Bireyler için, şirketler için, şehrimiz için, ülkemiz için internet altyapısı çok önemli. Bugün dünya ‘önce mobil’ diyor. Tüm global teknoloji şirketleri, gelirlerinin büyük bölümünü mobil cihazlar üzerinden elde ediyor.

Türkiye’de de 2011’den itibaren akıllı telefon satışları patlama yapmış durumda. Yeni dünyayı şekillendiren en önemli konu, ‘her yerden erişim’.  Mobil internet sayesinde bugün artık her yer ofis ve bilgisayarlar her yerde. Bugün Türkiye’deki 3G şebekesi dünyanın en güçlü şebekelerinin başında geliyor. Bu avantajımızı korumamız çok önemli. Dün akşam gerçekleştirdiğimiz 20. yıl resepsiyonumuzda Sayın Bakanım da müjde verdi, 2015’te 4G Türkiye’ye gelecek.

Artan trafiği karşılamak için bu olmak zorunda. 3G geleli 5 sene oldu, mobil trafik 200 kat arttı. Her sene en az %100 artış söz konusu. Bu yüzden 4G’ye yatırım yapıyoruz. Turkcell olarak 4G’ye hazırız. Ayrıca 5G için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yeni dünyada akıllı cihazlar ve bulut altyapısı arasında kesintisiz iletişim sağlanması çok kritik. Dün Sayın Cumhurbaşkanımızın önünde de söz verdik, daha çok yatırım yapacağız, zaten yapıyorduk daha da yapacağız.”  

Editörlerimiz, Turkcell Teknoloji Zirvesi’ni yerinde izleyerek önemli röportaj ve haberlerle gündemi ekranlarınıza taşımaya devam ediyor.

:: Turkcell Teknoloji Zirvesi’ni takip ediyor musunuz?

:: Turkcell Kurumsal ile ilgili son gelişmeleri görmek için
LinkedIn sayfasını takip edebilirsiniz
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
84 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Gitti kol 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

14.42 yazan arkadaş herkes senin gibi parayı har vurup harman ***** kendi hesabına göre tarife arıyor bilip bilmeden konuşacağına Turkcell sitesine gir internet paket fiyatlarına bi bak ama iyice bak

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Yüklenmeyin Tolga Cem’e. 2015 te ancak işin ihale kısımları hallolur. Kullanım işi yine 2016 ya kalacak. Kısaca Tolga haklı çıkar.

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

1 GB Turkcell 4G internet paketi 40 TL 🙂
Ertesi gün ( en hızlı 4g Turkcell’de ; yıllar sonra geçer 4G’ye ama 1 günde en hızlısı olur 😀 adamlarda turbo tuşu basılı kalmış)

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

her iyi şeyler turkcell ile gelir t50 verirse işime yarar.

acer
acer
6 yıl önce

Belli belli, 4g ye hazýrlarmýþ.. Geçen aylarda deprem oldu gitti bütün hatlar, konuþmayý saðlayamýyorsunuz ne 4g si.

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Adblock yakında böyle reklam kokan makaleleride engellermi ?
Ana Sayfanın tamamı Turkcell olmuş 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

bırakın 4G yi geçtik çoğu yerde 3G çekmiyor hatta telefonun çekmediği yerler var önce her yerde telefon çeksin sonra 3G çeksinde 4G en ki iş

tolgacem
tolgacem
6 yıl önce

Önce 4G çýksýn, 2015’te normal kullanýcýlar tarafýndan kullanýlabilir olsun, tek sorun bu olsun

webrettin
webrettin
6 yıl önce

Çoðu yerde 3G dahi yaygýn deðil, kimi zaman odanýn birinde çekerken diðerinde çekmiyor bile, Edgeye düþüyor. Gönül ister ki 4G geldiðinde 3G yaygýnlaþýr ve daha kararlý kullanmaya baþlarýz. 4G ne zaman yaygýnlaþýr ve kararlý kullanýma baþlanýr? 5G geldiðinde umut edebiliriz gözüküyor. Bir kere de þaþýrtýn

ulash
ulash
6 yıl önce

4G= 4gb kotalý mobil internet 50tl = daha hýzlý internet ve daha hýzlý dolan kota. Bu demek oluyor ki fayda 0!

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

bunlar hep yalan 3g tam kapasite kullanamiyoz biz daha birde kullansak ne olacak 1gb internet kaç tl 25 30 þimdi sen bunu hýzlý kullansan ne olur gaza gelip zaten bitirirsin zarardan baþka biþey deðil 4g miþ siz önce 3g adam gibi verin daha çekmeyen yerler var 3g hadi þimdi diyelim siz geliþtirmek için yaptýnýz bunu bu kadar reklam neden yapýyonuz onu anlamadim biride çikip demiyormu sormuyormu sen hizli veriyon bre ama bu hýz ile kim ne etsin senin 1gb internetini bunu diyemiyormu yani tuzu kuru adamlar diyemez zaten ama iþte öyle oluncada ben ne edem o interneti yurtdýþýnda belirli noktalarda internet beleþ bizde sanki bir ulaþilmaz gibi gösteriyorlar ilerde internet bedeva olçak o dönemleri belki biz göremeyiz ama öyle bir hal alacakki internet beleþ herkez reklamlar gösterilecek bunlar yakýn bizim ülkedeki bu ticaret sadece para için yapan turkcell gibi firmalar olduktan sonra sýrtýmýz yere gelmez

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Amerika’daki 4G=Türkiye’deki 3G
Amerika’daki LTE=Türkiye’deki 4G hızında olacak sanırım, fakat Amerika’daki operatörler tüm kıtaya neredeyse gerçek 4G/LTE ile kaplamak üzere ama Türkiye’de henüz 3G arkadaşların dediği gibi yan odada çekmiyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

kotaları kaldırın!

edox
edox
6 yıl önce

Bu haberlere itibar etmiyorum artik. Bundan önce 4G yerine 5G üzerinde calisiyoruz, 3G ile aralarinda pek fark yok dediler simdi yine 4G gündeme ***** />

Hadi diyelim 4G cikti, gereken hizi verebilecek mi? ***** />

Ben buna göz boyama diyorum.

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

kotaları kaldırın

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

2015 oldu hala yok

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

2016 ya kalabilirmiş 4g hatda 2016 ortaları bile söylentileri var bazı yerlerde

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

önce hizli ve internet yapin kampanya

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

hakkı abi iddiayı kaybettin 4g 2015 hazır

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Mobil internetin anlam ve meali iş amaçlı kullanım demektir. Bu açıdan değerlendirildiğinde kota uygulaması anlam kazanır. Banka uygulamaları uyap uygulamaları gibi aciliyet kesbeden işler için mobil uygulamalar anlamlı gozukmekte. Yoksa film izlemek oyun oynamak gibi işler için mobil uygulamalar referans gosterilemez kanaatindeyim.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Hani 4 g yaaa

" 4G Müjdesi Verildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 4G Müjdesi Verildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 4G Müjdesi Verildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2