4G Müjdesi Verildi


12 Kasım 2014 Çarşamba 11:36
4G Müjdesi Verildi

112 farklı oturum ve 12 bin katılımcıyla gerçekleşen Turkcell Teknoloji Zirvesi, teknoloji tutkunlarını sevindirecek müjdeli bir haberle başladı.

:Turkcell Kurumsal ile ilgili gelişmeleri takip etmek için LinkedIn sayfasını buraya tıklayarak takip edebilirsiniz…

Açılış konuşmasını yapan Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, 4G için ilgili bakanlıktan söz alındığını ve süper hızlı mobil internet olan 4G’nin 2015 yılında Türkiye’de kullanıma açılacağını söyledi.

:: Süreyya Ciliv ile 4G hakkında yaptığımız röportajı buradan izleyebilirsiniz

Turkcell Teknoloji Zirvesi’ni canlı izlemek için buraya tıklayabilirsiniz...

Yeni dünyanın temel dinamiklerinden bahseden Turkcell Genel Müdürü Ciliv, Salı akşamı Ankara’da gerçekleşen Turkcell 20. Yıl resepsiyonunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’dan aldığı müjdeyi de Teknoloji Zirvesi katılımcılarıyla paylaştı:

Bireyler için, şirketler için, şehrimiz için, ülkemiz için internet altyapısı çok önemli. Bugün dünya ‘önce mobil’ diyor. Tüm global teknoloji şirketleri, gelirlerinin büyük bölümünü mobil cihazlar üzerinden elde ediyor.

Türkiye’de de 2011’den itibaren akıllı telefon satışları patlama yapmış durumda. Yeni dünyayı şekillendiren en önemli konu, ‘her yerden erişim’.  Mobil internet sayesinde bugün artık her yer ofis ve bilgisayarlar her yerde. Bugün Türkiye’deki 3G şebekesi dünyanın en güçlü şebekelerinin başında geliyor. Bu avantajımızı korumamız çok önemli. Dün akşam gerçekleştirdiğimiz 20. yıl resepsiyonumuzda Sayın Bakanım da müjde verdi, 2015’te 4G Türkiye’ye gelecek.

Artan trafiği karşılamak için bu olmak zorunda. 3G geleli 5 sene oldu, mobil trafik 200 kat arttı. Her sene en az %100 artış söz konusu. Bu yüzden 4G’ye yatırım yapıyoruz. Turkcell olarak 4G’ye hazırız. Ayrıca 5G için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yeni dünyada akıllı cihazlar ve bulut altyapısı arasında kesintisiz iletişim sağlanması çok kritik. Dün Sayın Cumhurbaşkanımızın önünde de söz verdik, daha çok yatırım yapacağız, zaten yapıyorduk daha da yapacağız.”  

Editörlerimiz, Turkcell Teknoloji Zirvesi’ni yerinde izleyerek önemli röportaj ve haberlerle gündemi ekranlarınıza taşımaya devam ediyor.

:: Turkcell Teknoloji Zirvesi’ni takip ediyor musunuz?

:: Turkcell Kurumsal ile ilgili son gelişmeleri görmek için
LinkedIn sayfasını takip edebilirsiniz
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

84 yorum - “4G Müjdesi Verildi”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Hani 4 g yaaa

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Mobil internetin anlam ve meali iş amaçlı kullanım demektir. Bu açıdan değerlendirildiğinde kota uygulaması anlam kazanır. Banka uygulamaları uyap uygulamaları gibi aciliyet kesbeden işler için mobil uygulamalar anlamlı gozukmekte. Yoksa film izlemek oyun oynamak gibi işler için mobil uygulamalar referans gosterilemez kanaatindeyim.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  hakkı abi iddiayı kaybettin 4g 2015 hazır

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  önce hizli ve internet yapin kampanya

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  2016 ya kalabilirmiş 4g hatda 2016 ortaları bile söylentileri var bazı yerlerde

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  2015 oldu hala yok

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  kotaları kaldırın

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu haberlere itibar etmiyorum artik. Bundan önce 4G yerine 5G üzerinde calisiyoruz, 3G ile aralarinda pek fark yok dediler simdi yine 4G gündeme ***** />

  Hadi diyelim 4G cikti, gereken hizi verebilecek mi? ***** />

  Ben buna göz boyama diyorum.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  kotaları kaldırın!

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Amerika’daki 4G=Türkiye’deki 3G
  Amerika’daki LTE=Türkiye’deki 4G hızında olacak sanırım, fakat Amerika’daki operatörler tüm kıtaya neredeyse gerçek 4G/LTE ile kaplamak üzere ama Türkiye’de henüz 3G arkadaşların dediği gibi yan odada çekmiyor.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  bunlar hep yalan 3g tam kapasite kullanamiyoz biz daha birde kullansak ne olacak 1gb internet kaç tl 25 30 þimdi sen bunu hýzlý kullansan ne olur gaza gelip zaten bitirirsin zarardan baþka biþey deðil 4g miþ siz önce 3g adam gibi verin daha çekmeyen yerler var 3g hadi þimdi diyelim siz geliþtirmek için yaptýnýz bunu bu kadar reklam neden yapýyonuz onu anlamadim biride çikip demiyormu sormuyormu sen hizli veriyon bre ama bu hýz ile kim ne etsin senin 1gb internetini bunu diyemiyormu yani tuzu kuru adamlar diyemez zaten ama iþte öyle oluncada ben ne edem o interneti yurtdýþýnda belirli noktalarda internet beleþ bizde sanki bir ulaþilmaz gibi gösteriyorlar ilerde internet bedeva olçak o dönemleri belki biz göremeyiz ama öyle bir hal alacakki internet beleþ herkez reklamlar gösterilecek bunlar yakýn bizim ülkedeki bu ticaret sadece para için yapan turkcell gibi firmalar olduktan sonra sýrtýmýz yere gelmez

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  4G= 4gb kotalý mobil internet 50tl = daha hýzlý internet ve daha hýzlý dolan kota. Bu demek oluyor ki fayda 0!

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Çoðu yerde 3G dahi yaygýn deðil, kimi zaman odanýn birinde çekerken diðerinde çekmiyor bile, Edgeye düþüyor. Gönül ister ki 4G geldiðinde 3G yaygýnlaþýr ve daha kararlý kullanmaya baþlarýz. 4G ne zaman yaygýnlaþýr ve kararlý kullanýma baþlanýr? 5G geldiðinde umut edebiliriz gözüküyor. Bir kere de þaþýrtýn

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Önce 4G çýksýn, 2015’te normal kullanýcýlar tarafýndan kullanýlabilir olsun, tek sorun bu olsun

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  bırakın 4G yi geçtik çoğu yerde 3G çekmiyor hatta telefonun çekmediği yerler var önce her yerde telefon çeksin sonra 3G çeksinde 4G en ki iş

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Adblock yakında böyle reklam kokan makaleleride engellermi ?
  Ana Sayfanın tamamı Turkcell olmuş 🙂

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Belli belli, 4g ye hazýrlarmýþ.. Geçen aylarda deprem oldu gitti bütün hatlar, konuþmayý saðlayamýyorsunuz ne 4g si.

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  her iyi şeyler turkcell ile gelir t50 verirse işime yarar.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  1 GB Turkcell 4G internet paketi 40 TL 🙂
  Ertesi gün ( en hızlı 4g Turkcell’de ; yıllar sonra geçer 4G’ye ama 1 günde en hızlısı olur 😀 adamlarda turbo tuşu basılı kalmış)

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Yüklenmeyin Tolga Cem’e. 2015 te ancak işin ihale kısımları hallolur. Kullanım işi yine 2016 ya kalacak. Kısaca Tolga haklı çıkar.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  14.42 yazan arkadaş herkes senin gibi parayı har vurup harman ***** kendi hesabına göre tarife arıyor bilip bilmeden konuşacağına Turkcell sitesine gir internet paket fiyatlarına bi bak ama iyice bak

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Gitti kol 🙂

" 4G Müjdesi Verildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 4G Müjdesi Verildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 4G Müjdesi Verildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?