Okunma

5 Kullanışsız Apple Konsepti


20 Nisan 2014 Pazar 13:00
5 Kullanışsız Apple Konsepti

Apple‘ın tasarım anlayışı genellikle sevilir. Sadelik ve kullanışlı olmak temelinde hareket eden bu anlayışın bir de konseptleri var ki otomobilden TV’ye kadar geniş bir yelpazede uzanıyor. Apple‘ın ürün tasarımcılarından bağımsız olarak çalışan bazı tasarımcıların hazırlayıp internete sundukları ya da portfolyolarına dahil ettikleri bazı tasarımlar var ki oldukça kullanışsız ve gereksiz. İşte bu konumuzda vasat Apple tasarımlarını ele alıyoruz.

OS Calculator

Mac kullanıcılarının bilgisayarlarında yer alan hesap makinesi aracı, piyasada yer almayı hedefleyen bir hesap makinesi halini alırsa ne olur? İşte cevabı. Şık ve güzel göründüğü hakkında çeşitli yorumlar gelebilir, ancak konsept dahi olsa Apple OS Calculateor‘a ne gerek var?

MagicBook

Magicbox’da bu konuda yer alan bir diğer konsept tasarım. Apple’ın yekpare gövdeye sahip kasalarında alışık olunan gümüş renkli alimünyum kasadan farklı olarak beyaz renkte ve biraz da kalın. Tuş takımının dokunmatik olduğu da görülüyor; ancak Apple, MacBook‘ları söz konusuysa çoğu kişiye göre yekpare alimünyum kasa tasarımıyla daha güzel.

Diğer tasarımlar için sonraki sayfaya tıklayabilirsiniz. 


iRing

Bluetooth‘la iPhone‘a bağlanacak, müzik dinliyorsanız ilerleyeceksiniz, sesi açıp kapayacak… iRing işte bu amaçla tasarlanmış bir aygıt, ancak marka vurgusunu bu denli abartı şekilde yaptığı için biraz komik göründüğü de tartışmasız. Belki daha başarılı bir tasarımla karşımıza çıkabilir…

Rengarenk iPhone’lar mı? Sonraki sayfada…

Rengarenk iPhone’lar

 

Tribook

Yanlarda iPad‘ler ve ortada da bir MacBook; Tribook iPad‘lerin katlanarak MacBook ekranı ile birleştirilmesi prensibine dayalı. Bu konsept tasarımı makul bulanlar da olaiblir, ancak gerek ağırlık faktörü gerekse kullanım prensipleri açısından ele alındığında iki tablet ve bir dizüstü bilgisayarı aynı anda kim kullanmak ister, merak konusu?

:: Hangi konseptleri başarılı buldunuz? Tıklayın, SDN Forum’da tartışalım.

yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “5 Kullanışsız Apple Konsepti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    tribook süpermiş her işe yarar o

  2. faruksio dedi ki:

    iRing iyi fikir aslında alan sayısı da baya olur

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Tribookda ekranlar ipad değilde macbooklarda bulunan ince ekranlar kullanılsa tak-çıkar-katla kılıf şeklinde guzel olur. Magicbookdada o tuşlar rezisitif. Dokunmatik olsa olabilir veyada değiştirilebilir kılavye duruma gore tuslu ve dokunmatik kullanılabilir

  4. SDN Okuru dedi ki:

    Hesap makinesi gerçekten berbat bi fikir apple bu kardeşim 🙂

  5. SDN Okuru dedi ki:

    Tribook ile iring guzel

  6. LittleMonster dedi ki:

    rengarenk iphone işi olabilirdi aslında fakat alüminyum kasayla tabiki 5c gibi değil

  7. SDN Okuru dedi ki:

    Apple dan dokunmatik klavyeli bşr diz üstü beklemeyin …tribook kadarda saçma bişey görmedim 😀

  8. SDN Okuru dedi ki:

    rengarenk iphone gerçek oldu.

  9. SDN Okuru dedi ki:

    tribook konusunu bi daha ele alsınlar derim 🙂

  10. SDN Okuru dedi ki:

    Tribook mantıklı bence..

  11. SDN Okuru dedi ki:

    Aslında tribook hoşuma gitmedi değil ama gerek yok

  12. SDN Okuru dedi ki:

    Çirkinlik ve ötesi. Ancak magicbook o kadar kalın görünmüyor. Güzel de durmuş dokunmatik tuşlar. Ancak Apple erişilebilirliğe önem veren bir firma dokunmatik tuşlu bilgisayar yapmayacaktır.

  13. SDN Okuru dedi ki:

    Aynen aslında tribook hiçte fena bi fikir değil gibi

  14. SDN Okuru dedi ki:

    Tribook ve ıring bence iyi fikir iring tasarımı da güzel bence

  15. SDN Okuru dedi ki:

    Magicbook iyi aslında

  16. turkiyeli275 dedi ki:

    tribook fena

" 5 Kullanışsız Apple Konsepti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 5 Kullanışsız Apple Konsepti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 5 Kullanışsız Apple Konsepti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "