İngiltere’de 5G koronavirüs bağlantısı çılgınlığı


04 Nisan 2020 Cumartesi 19:00
İngiltere’de 5G koronavirüs bağlantısı çılgınlığı

Geçen hafta internette yayılan 5G Koronavirüs bağlantısı komplo teorisi İngiltere’de hızla yayılmaya devam ediyor.

İngiltere Haziran ayından beri 5G baz istasyonlarını ülkeye yaymaya başlamıştı. Teoriye inanan kesim ise çoktan baz istasyonlarını hedef almaya başladı.

5G Koronavirüs bağlantısı nasıl kuruldu?

Geçen hafta ayyuka çıkan bu bağlantı iddiaları, birçok uzman tarafından yalanlandı. Ancak İngiltere‘de bu yalanlamalar pek işe yaramamışa benziyor.

Öyle ki, bu iddiayla bağlantılı olarak, Birmingham kentinde 70 metrelik 5G baz istasyonu kundaklandı.  Yangın hakkında araştırmalar devam ediyor. Ülkenin birçok yerinde yöneticilere ve 5G işleten şirketlere karşı sözlü ve Sosyal medya tacizleri ise şiddetini arttırıyor.

İddiaya göre Koronavirüs ile radyasyon zehirlenmesinin çok fazla benzer semptomu olduğu dillendiriyor. Ancak Türkiye’den de bazı köşe yazarlarının savunduğu bu iddia, 5G teknolojisinin olmadığı ülkelerde hastalığın nasıl yayıldığını açıklayamıyor.

Yine Koronavirüs yayılma kaynağı olan Wuhan kenti, iddiaların aksine 2017 yılında değil, Kasım 2019’da 5G ile sınırlı bir şekilde tanışıyor.

koronavirüs, 5g koronavirüs bağlantısı

Bu teknolojiyle çok daha önce tanışan ABD, İngiltere ve Japonya gibi ülkelerde bu vakaların sonradan görülmüş olması da bu iddiayı çürüten gerçeklerden biri.

Türkiye’de bilgi doğrulama hakkıında çalışan teyit.org, bu iddia hakkında geniş bir araştırma yayınlamış durumda. Verdiğimiz bağlantıdan iddia hakkında geniş bir açıklamaya ulaşabilirsiniz.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), bu konuda gelen soruların artması üzerine 5G ile ilgili bir başlık açmıştı.  DSÖ, yaptığı bu çalışmada şimdiye kadar 5G’nin sağlığa zararı ile ilgili bir bulguya rastlanmadığını açıklıyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Bu komplo teorisi tüm hatalı argümanlara rağmen nasıl bu kadar yayıldı?Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

32 yorum - “İngiltere’de 5G koronavirüs bağlantısı çılgınlığı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  5g istemiyorum

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Yorumları okudum ve bu 5g işine inanan bu kadar çok kişi olmasına şaşırdım. Bu tamamen yoruma dayalı uydurmasyon şeylere inananlar hiç arastirmaz mi? Güney Kore’de 5g bir yıl önce vardi. Ne oldu peki hepsi kırıldı mı? İran’da 5g yok İran’da ölüm sayısı açıklanan çok daha fazla.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  5g ditekt hastalık yapar demiyor virüs kapmış kişilereede etkili olduğunu söylüyorlar

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Para için insanlık satılmaz. 5G içerisinde yüzlerde frekans aralığı mevcut. Hangi frekans aralıkları denenmeye başladıktan sonra bu sonuçlar çıkmaya başlamış onu araştırmak gerekli. 5G , 4.5G nin 100 katı frekans aralığına sahiptir. Eve virüs 5G den yayılmadı, labaratuarda üretildi yayıldı ama hesaplamadıkları bir şey vardı oda 5G. 5G ile virüs radyasyon etkisi ile birleşip aşırı hızlanma ve ölüm vakaların artması ilerledi. 5G olan ve olmayan ülkelerdeki virüsün dağılım oranlarını incelerseniz anlarsınız.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  “5g teknolojisinin kullanımı bu salgına sebep olmaktadır” komplo teorilerine cevaben aşağıdaki yorum yapılabilir; kanıtlanmış olmamakla beraber, 5g teknolojisinde frekansı yüksek olması, yoğun bilgi akışını sağlamak için kutupsal kodlama gibi blok bilgi transferinin kullanılması, çalıştığı ortamda mikrodalga etkisi yaratması gayet mümkündür. bu mikrodalga etkisi mikrodalga fırının çalışma mantığında olduğu gibi su moleküllerini dolayısıyla oksijen moleküllerini titreştirerek ısı yada yapısal bozulma yaratabilecektir. bu, insan bağışıklık sistemini etkileyebileceği gibi, hayvan, bitki ve en önemlisi virüslerin de yapısını değiştirebilmektedir. kanıtlanmış olmamakla beraber bu da büyük bir risk yaratmaktadır. incelenmeli ve araştırılmalıdır.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Teknoloji dostu gereken cevabı vermiş 5G nin savunulacak tarafı yoktur doğaya ve tüm canlılara zararlıdır

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Nikola TESLA ve Albert EİNSTEİN bile söyledi “EVRENİN SIRLARINI ÇÖZMEK VE ANLAMAK İSTİYORSANIZ FREKANS VE TİTREŞİMLER İLE İLGİLENİN” işte size bir örnek

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  4g bile zarar 5g nedir? akıllı adam 2g telefonla işini görür, watsap,instagram,vs… için de bilgisayar kullanır… hiçbir prof un 5g zararlıdır diyebilecegini sanmam…

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  doga 532 mhz 5g 540 insan ve hayvan hatta bitki için bile cok fazla

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Kesinlikle 5g ile direk alakalı bu frekanslarda hücrenin içine su girmesinin engellendiği moleküllerin tabiatıyla oynanabildiği bilimsel bir gerçek.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  5G ve 4,5 G aynı bu dalgalara maruz kalan insanların bağışıklık sistemi zayıflıyor bu vücutlar yıllardır var olan Coronavirüsle tanışınca hastalık hiç olmadığı kadar ağır geçiyor ülkemizde de 4,5 g var ve sonuç 5 G ye yakın 3 g olan ülkelerde vaka ve yayılma hızı düşük yanıldığımız nokta şurası bu hastalık belki 30 yıldır vardı zayıf bünyeli insanları da denk geldiğinde 15 günde öldürüyordu fakat 4,5 ve 5 G çıktıktan sonra bünyeler daha fazla zayıfladığı için etkilediği insan sayısı kitlesel boyuta ulaştı gerçek şu ki bu gün 4,5 G yi kaldırsak belki bir yıl sonra bağışılık sistemimiz düzelmeyi tamamlar ama buna mecburuz yoksa yok olacağız.Bir muhasebeci arkadaşım benzeri septomlardan 2 ay önce oldu tam tanı koyamadılar akciğer pnömanisi bu arkadaşımın iş hanının çatısına olaydan 9 ay önce Baz istasyonu taktılar bu garip de en üst katta bak burdan taşınman lazım dedim bundan bir şey olmaz dedi bir seneyi doduramadı bağışıklık sistemi düşüktü ha sağlam olanlar kurtuldu mu hayır onlardan gribe yada başka hastalıklara yakalanıp bağşlığı düşenler de birer birer aynı akıbete uğrayacaklar bu hastalık hep var ama bizler bu kadar zayıf düşmemiştik kritik nokta ***** edin YÜKSEK TEKNOLOJİ KULLANAN ÜLKELER EN ÇOK ZARAR GÖREN ÜLKELER İyi günler dilerim.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Uydurma bilgiler yazmış
   Bisey bildiği yok aklına gelenleri yazmış
   Sen afrika ya git orda 5G hazırlığı ***** kullan …

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Sallıyor arkadaş

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Işinize gelen yorumu yayınlıyorsunuz kaliteniz bu işte

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   bu işinize geldi demek ki

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Hastalık muhakkak var ortada bi virus var en nihayetinde ancak 5g nin etkilerini bilmiyoruz bu olayın dışında tutarak söylüyorum 5g insan üstünde nasıl bir etki yaratır belli değil DSÖ ne göre (bilinen!) bi zararı yok ama bu (uzmanlar!) birçok konuda aslında öyle değilmiş farkedememişiz zararı varmış açıklaması yapmaya alışkın Yani teknolojiye bilgiye hakim olmadan bi yorum yapmak farklı bir düşünce ortaya koyan insanları aptal ya da dahi şeklinde yaftalamak pek mantıklı değil

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  İnsanoğlu işte nekadar da bilinç kazansa yine ota boka inanır sağlam ıspatı olmadıkça inamam hele ki dokunamıyorsam

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Yorumunuz…tabi ki de zararı çok fazla kendim uzun süre bu tür elektromanyetik alanlara maruz kaldığımda bunun sağlığım üzerindeki etkisini görüyorum. Mesela uzun süre tel kullanmak. Resmi sağlık kuruluşları her ne kadar kabul etmese de vücudun mikroelektrik iletişim sistemi üzerinde tamamlayıcı-fonkyonel tıp otoriteleri bunun zararlarını anlatıyor.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Sapina kadar doğru teori. Yanlış argümanı yok. Siz sahte bilimle kandırılıp dizginlenmeye alışıksınız ondan böyle şaşırıyorsunuz.

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Bunlar yakında 4.5 g ye de saldırır. Barbar batılılar 🙂

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Hiç yoktan yere kaç bin poundluk zarar verdiler. Ne salaklar var ya

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  bilimsel olarak 5G’nin yaydığı radyosnonun Corona virüs ü üzerinde mutasyon meydana getirdiği ve normalde insana geçmemesi gereken bu virüsün insana geçer hale geldiği, 5G nin böceklerin antenleri nedeniyle onların hatta kuşların bile bir ordu gibi istenilen noktaya taşınabildiğinin araştırmaları çok fazla. Ben California’a da yaşıyorum ve türkçem az ama burdaki birçok insan 5G yi istemiyor. Sağlıkçılar başta olmak üzere. Sadece ucuz ve hızlı intrenet için insanların ölmesini istemiyorlar cünkü. Ayrıca 5G nin GDO lu yıyeceklerın ıcındekı bellı katılmıs urunlerı yendıkten sonra aktıve ederek vucutta farklı hastalıklara ve kansere yol actıgı da konusuldu. Amerika 5G de Çin e bu nedenle kafa tuttu. Olay sadece Huawei’in iflas ettirilmesi değil, bunların hepsının başında zaten çok övdüğünüz Huawei ve Çin var. Cahil olan sizlersiniz, yorumcular.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  İddia ile ilgili video izledim. Saçma değil kaldıki DSÖ için halk sağlığı ne kadar öncelikli …. sorular.. sorular…

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  5g nin insan sagligina zararli olup olmadigi ile ilgili hicvir ciddi arastirma yapilmamis ki🤔

  D.s.ö. sistem icin kurulmus bir birimdennibarettir

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  türkiyede 5 g testinin yapıldığı yer kartal istanbulda en fazla vaka kartalda

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Korku, paranoya, delresyon…

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  hatalı argüman yok haklılar…

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Cehalet her yerde maalesef.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Millet evinde ne haber yapacağını şaşırdı. Aynen hatta yıllardır geliştirilen 5g aslında koronanın kendisiymiş.

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben size 5G olmayan ulkelerde nasil yayildigini anlatayim, bir kisi hasta ise dokunma, oksurme hapsirma yoluyla bulasiyor ve domino tasi gibi ondan ona geciyor. Bu basit denklemi anlayamayacak kadar Olamazsiniz.

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Wuhanda insanların fişi çekilmiş gibi bi anda yerlere yığılması 5g yüzünden. 5g türkiyeye asla gelmemeli. Zaten 4g yeterli.

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Gerizekalı her ülkede var

" İngiltere’de 5G koronavirüs bağlantısı çılgınlığı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İngiltere’de 5G koronavirüs bağlantısı çılgınlığı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İngiltere’de 5G koronavirüs bağlantısı çılgınlığı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar